Bezpłatne szkolenia rowerowe wciąż dostępne

"Miejska Akademia Rowerowa", czyli projekt szkoleń poznańskich rowerzystów finansowany ze środków miasta Poznania dobił do półmetka. Trenerzy i trenerki ze Stowarzyszenia Rowerowy Poznań przeszkolili już ponad 50 osób.

.
Szkolenia w ruchu miejskim

Głównym celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności rowerzystów w poruszaniu się rowerem w ruchu drogowym i zachęcenie ich do częstszego wybierania roweru jako środka transportu. Uczestnicy praktycznych szkoleń od kilku tygodni są zaznajamiani "w terenie", podczas przejazdów z trenerem z nowościami w infrastrukturze rowerowej, rozwiewane są ich wątpliwości dotyczące przepisów, prezentowane dobre i złe praktyki jazdy na dwóch kółkach oraz wady i zalety miejskiej infrastruktury drogowej, opracowywane są indywidualne trasy dojazdu dla uczestników.

Wśród osób zgłaszających się na szkolenia przeważają kobiety (62%), prawie 3/4 ma prawo jazdy. Poza naborem indywidualnych uczestników, w ramach projektu została nawiązana współpraca  z firmami z Poznania, które zachęcają swoich pracowników do udziału w szkoleniach i dojeżdżaniu rowerem do pracy.

W związku z dużym zainteresowaniem najprawdopodobniej wraz z rozpoczęciem roku akademickiego zamknięty zostanie nabór uczestników. W celu zgłoszenia swojego udziału w projekcie konieczna jest rejestracja oraz wypełnienie ankiety kwalifikującej na stronie www.rowerowypoznan.pl, w zakładce "szkolenia". Firmy, które chciałyby, aby ich pracownicy wzięli udział  w szkoleniu mogą zgłaszać się na adres: akademia@rowerowypoznan.pl. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Projekt finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Poznania.