Kręć kilometry - poznaniacy przystąpili do rywalizacji

Rowerzyści z Poznania rywalizują o tytuł "Najbardziej Rowerowego Miasta w Polsce" w ramach 8. edycji akcji "Kręć kilometry".  Motywem przewodnim kampanii jest walka o lepsze powietrze w Polsce.

2 osoby na rowerach
Kręć kilometry

W ciągu dotychczasowych 7 edycji kampanii, rowerzyści przejechali łącznie ponad 145 milionów kilometrów, a tym samym ograniczyli ślad węglowy o 48 tysięcy ton CO2. Kręcąca kilometry od 2012 roku kampania społeczna pomogła zaoszczędzić Polakom nawet 120 milionów złotych. Takie pieniądze wydaliby uczestnicy kampanii, gdyby poruszali się nie na dwóch, a na czterech kółkach.
Kampania pokazuje, że każdy z nas może mieć wpływ na poprawę jakości powietrza w Polsce. Wystarczy, że wsiądzie na rower ze swoją ulubioną aplikacją mobilną i będzie kręcić jak najwięcej kilometrów. Wszyscy użytkownicy na bieżąco mogą śledzić statystyki akcji. Mieszkańcy miast powalczą w rankingu, który wyłoni najbardziej rowerowe miasto w Polsce a rowerzyści z miast do 50 tys. mieszkańców dodatkowo rywalizują o czujniki smogu dla swoich miejscowości. Dlatego zachęcamy także mieszkańców podpoznańskich gmin do wzięcia udziału w rywalizacji i walce o czujniki smogowe.
Tylko w ubiegłym roku w akcji brało udział ponad 220 tysięcy osób, a w rankingu miast zgłoszonych było ponad 1100 miast i gmin.