Luboński Rower Miejski zsynchronizowany z miejskim rowerem z Poznania

W poniedziałek, 15 kwietnia, zostanie uruchomiony Luboński Rower Miejski. Do dyspozycji mieszkańców będą 4 stacje i 40 rowerów. Co ważne, dzięki porozumieniu obu miast na rowerach standardowych 3G będzie można się poruszać między Luboniem i Poznaniem.

rower miejski
Rower miejski

Luboń jest pierwszą gminą powiatu poznańskiego, która zsynchronizuje rower miejski z miastem Poznań. Oznacza to, że wypożyczone w Poznaniu rowery standardowe 3G będzie można zwracać na stacjach w Luboniu i odwrotnie - rowery wypożyczone w Luboniu będzie można zwracać na stacjach 3G w Poznaniu.
System Lubońskiego Roweru Miejskiego będzie składał się z czterech stacji:

  • Rondo Żabikowskie
  • Os. Lubonianka
  • Al. Jana Pawła II 
  • Dworzec PKP.

Będzie można na nich wypożyczyć 40 rowerów standardowych. Aby to zrobić, wystarczy mieć aktywne konto w systemie. Można wykorzystać już istniejące, np. z systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego, lub założyć nowe poprzez stronę internetową RowerLubon.pl, aplikację mobilną lub terminal stacji rowerowej. Należy również wpłacić co najmniej 20 złotych opłaty inicjalnej.
Chcąc wypozyczyć rower, wystarczy na terminalu wpisać numer telefonu i PIN do systemu, a także numer wypożyczanego roweru. Można będzie też skorzystać z aplikacji mobilnej, która dzięki skanowaniu kodu QR znacznie przyspiesza wypożyczenie. Potem należy wypiąć rower z zamka i można udać się w drogę. Rower można zwrócić wpinając na stacji 3G w Luboniu lub Poznaniu.
Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia będzie bezpłatne. Za wypożyczenie nieprzekraczające godziny zapłacimy 2 złote, a za drugą i każdą następną rozpoczętą godzinę po 4 zł.
Rowery miejskie nie są w Luboniu nowością. Od września 2017 roku przy Dębieckiej 1 funkcjonuje stacja PRM Factory Poznań. To jedna ze stacji PRM, które zostały uruchomione dzięki współpracy Nextbike Polska z partnerem komercyjnym.

Sezon Lubońskiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada.