Mapa rowerowa Poznania

Każdego roku Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje specjalną mapę rowerową, na której zaznaczone są między innymi trasy rowerowe i stacje roweru miejskiego. Są tam także nformacje przygotowane z myślą o rekreacji.

Mapa rowerowa
Mapa rowerowa

Mapa przeznaczona jest dla wszystkich rowerzystów, tak dla codziennie korzystających z roweru jako środka lokomocji, jak i wykorzystujących go do celów rekreacyjno-sportowych. Na mapie zaznaczone są drogi rowerowe i trasy turystyczne na terenie Poznania, a także obszary szczególnie atrakcyjne dla rodzinnej rekreacji rowerowej. Mapa zawiera również wyjaśnienia terminów stosowych przy oznaczeniach infrastruktury rowerowej, np. co to jest: droga rowerowa, kontrapas, kontraruch, śluza rowerowa. Wyjaśnia, kiedy można poruszać się rowrem po chodniku i kiedy rowerzysta ma pierwszeństwo na drodze, a także jak korzystać ze śluz rowerowych. Podpowiada, jak ubrać się na przejażdżkę oraz jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą.

Po bezpłatne egzemplarze można zgłaszać się do siedziby Zarządu Dróg Miejskich przy ul. Wilczak 17, w godzinach pracy ZDM, od godz. 7.00 do 15.30.