Zbuduj rower z drewna

Poznaniacy chętnie przesiadają się na rowery i korzystają przy tym z różnych modeli. Okazuje się, że bardzo ciekawe rowery można zrobić także z drewna. Udowodnili to uczestnicy konkursów organizowanych przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

rower z drewna
SOWA - Mikołaj Sowacki (2015)

Na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu został ogłoszony konkurs, którego przedmiotem jest własnoręcznie wykonany rower właśnie z drewna. Drewno kojarzy się z ekologią, a wiele osób stara się mieć świadomy i pozytywny wpływ na środowisko. Uczestnikami IV edycji konkursu "Zbuduj Rower z Drewna" mogą być uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci szkół wyższych oraz doktoranci, ale także inni. Aby rower został dopuszczony do konkursu, posiadać musi co najmniej ramę z drewna lub materiałów drewnopochodnych, natomiast jego pozostałe elementy oraz osprzęt mogą być wykonane z materiałów niedrzewnych. Pamiętać również należy, iż rower spełniać musi funkcję transportową.

Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością. Był rower, które posiadał przekładnię zębatą zamiast łańcucha a także 3-osobowy rower o długości przekraczającej 3 metry.

Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeniowe można znaleźć w wydarzeniu opublikowanym na portalu Facebook pod adresem: https://www.facebook.pl/KNTDpoznan.