Nowa droga rowerowa połączy Wildę i centrum

Nowa, dwukierunkowa droga rowerowa połączy pod koniec przyszłego roku, okolice parku Jana Pawła II na Wildzie z deptakiem na ul. Półwiejskiej. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg, który wyłoni wykonawcę.

Skrzyżowanie ul. Dolna Wilda i ul. Królowej Jadwigi
Foto: www.pim.poznan.pl

Zgodnie z projektem trasa dla cyklistów o szerokości od 2 do 2,5 m i nawierzchni bitumicznej będzie biegła po zachodniej stronie ulicy Dolna Wilda, na odcinku od ulicy Świętego Jerzego do ulicy Górna Wilda, a dalej - po wschodniej stronie ulicy Górna Wilda - w kierunku ulicy Królowej Jadwigi. Ostatni, około 70-metrowy odcinek drogi o szerokości 2 m, oddzielony od jezdni ul. Półwiejskiej opaską o szerokości 0,5 m, połączy ulicę Królowej Jadwigi z ul. Krakowską.
- Obecnie na tych odcinkach nie ma drogi rowerowej, co wymusza konieczność poruszania się rowerami po jezdni. Dzięki zaplanowanej inwestycji do dyspozycji cyklistów zostanie oddany łącznie ponad kilometr bezpiecznej, nowej drogi rowerowej, która połączy Wildę z centrum miasta - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.
Wzdłuż planowanej trasy dla cyklistów przewidziano chodnik i zatoki postojowe do parkowania równoległego przy krawędzi jezdni. Przebudowane i dostosowane do ruchu rowerowego zostaną sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Dolna Wilda i Świętego Jerzego, ul. Górna Wilda i Królowej Jadwigi oraz ul. Półwiejskiej i ul. Krakowskiej.

PIM