Poznań rozbłysnął na zielono

W środę wieczorem wiele poznańskich obiektów rozbłysnęło na zielono. Wszystko w ramach akcji Zielona Wstążka #DlaPlanety. Inicjatywa, podjęta w Światowym Dniu Ochrony Środowiska, ma zwrócić uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza.

W środę wieczorem wiele poznańskich obiektów rozbłysnęło na zielono
W środę wieczorem wiele poznańskich obiektów rozbłysnęło na zielono

Motywem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Środowiska jest przyjęte przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UN Environment) hasło #BeatAirPollution. Na stronie internetowej DlaPlanety.pl można wybrać swoje własne EKOpostanowienia, których realizacja pomoże zmniejszyć indywidualną emisję zanieczyszczeń do powietrza.

Z okazji Światowego Dnia Środowiska w wielu polskich miastach na zielono podświetlone zostały elewacje budynków. Tak stało się również w Poznaniu. W środę, punktualnie o godz. 21.30 na zielono rozbłysnęły: Ratusz, Most Świętego Rocha i dolna terasa rzeki Warty (pomiędzy mostem a KontenerArt), Brama Poznania, Plaża Miejska Wilda, Volkswagen - przy ulicach Warszawskiej i 28 Czerwca, Międzynarodowe Targi Poznańskie (Iglica), Stadion Poznań, Teatr Wielki, Centrum Handlowe Posnania oraz Veolia.

Kampania "Zielona Wstążka #DlaPlanety" jest organizowana przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa, realizujące w Polsce misję Programu Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska. Akcja ma charakter międzynarodowy. Zaangażowało się w nią ponad sto krajów.

AJ, WD, JD