Weź nie truj! - warsztaty dla mieszkańców

Czym jest smog? Jakie są główne przyczyny zanieczyszczenia powietrza? Jak otrzymać dotację, by móc wymienić piec na bardziej ekologiczny? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas warsztatów, które odbędą się w czwartek, w Szkole Podstawowej nr 57, przy ul. Leśnowolskiej.

Spotkanie "Weź nie truj!" odbędzie się w czwartek (28 marca), o godz. 17:00, w Szkole Podstawowej nr 57, przy ul. Leśnowolskiej 35 - grafika artykułu
Spotkanie "Weź nie truj!" odbędzie się w czwartek (28 marca), o godz. 17:00, w Szkole Podstawowej nr 57, przy ul. Leśnowolskiej 35

To od nas zależy jakość powietrza w Poznaniu. Główną przyczyną, która ma wpływ na jego zanieczyszczenie są przestarzałe urządzenia grzewcze, opalane węglem i drewnem, a nierzadko także śmieciami. Problemy związane z jakością powietrza w naszym mieście występują szczególnie w rejonach zwartej zabudowy jednorodzinnej, gdzie głównym źródłem ogrzewania są kotły na paliwa stałe. Dlatego tak ważna jest systemowa wymiana domowych palenisk na bardziej ekologiczne. Aby zmniejszyć koszty takiego przedsięwzięcia, mieszkańcy Poznania mogą skorzystać z dofinansowania. O tym, jakie mają możliwości, podczas spotkania "Weź nie truj!" mówić będą przedstawiciele Urzędu Miasta, Stowarzyszenia Metropolia Poznań oraz innych podmiotów działających na rzecz ochrony powietrza.

Podczas spotkania przedstawione zostaną możliwości skorzystania z programu miejskiego KAWKA BIS (dofinansowanie do 6 tys. zł na wymianę pieca), programów PGNiG (dofinansowanie do 3 tys. zł na zakup kotła gazowego) oraz programu rządowego "Czyste powietrze" (dofinansowanie na termomodernizację). Zaprezentowany zostanie także program Edukacyjnej Sieci Antysmogowej realizowany przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań oraz działania Ekopatrolu Straży Miejskiej Miasta Poznania. Po wszystkim będzie czas na dyskusję i zadawanie pytań.

Spotkanie "Weź nie truj!" odbędzie się w czwartek (28 marca), o godz. 17:00, w Szkole Podstawowej nr 57, przy ul. Leśnowolskiej 35. Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni mieszkańcy.