.

Lech Cup 2011

2011-12-10 ( sobota ) – 2011-12-11 ( niedziela )
09:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena

W dniach 10/11 grudnia 2011 r. odbędzie się Lech Cup U-12 jeden z największych i najsilniej obsadzonych turniejów piłki nożnej chłopców do lat 12 w Europie. W poznańskiej hali widowiskowo-sportowej Arena zmierzą się ze sobą kluby, których drużyny seniorskie na co dzień występują w Lidze Mistrzów i Lidze Europy, a jednocześnie słyną ze znakomitego szkolenia młodzieży. Udział potwierdziły już takie zespoły jak FC Barcelona czy Sporting Lizbona, które z pewnością mają w swoich szeregach następców Lionela Messiego czy Cristiano Ronaldo. Pierwszy raz w tym roku będziemy mieli przyjemność podziwiać prawdziwie brazylijską sztukę - do Poznania przyleci zespół z Atletico Paranaense. Być może da nam odpowiedź na pytanie, skąd się bierze legendarna potęga brazylijskiego futbolu.

Zawody wzbudzają wielkie emocje małych piłkarzy, którzy mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w starciu z rówieśnikami innych kuźni talentów. Dla polskich trenerów i piłkarzy jest to świetna okazja do podpatrzenia warsztatu zagranicznych gości. Poziom rozgrywek stoi na zaskakująco wysokim poziomie i elektryzuje tym bardziej w obliczu przeczucia, że być może jesteśmy świadkami narodzin przyszłych gwiazd światowej piłki.

Lech Cup jest nie tylko kolejnym młodzieżowym turniejem piłkarskim. To miejsce, w którym dzieci mogą pierwszy raz poczuć magię piłki jako języka uniwersalnego, używanego na całym świecie. Lech Cup stwarza wyjątkową okazję do fascynującego spotkania rówieśników z różnych kultur.

Harmonogram rozgrywek Lech Cup 2011

Znamy już szczegółowy terminarz turnieju Lech Cup 2011. Rozgrywki w pierwszej fazie grupowej rozpoczną się w sobotę o godzinie 9:00. Piłkarze Kolejorza najpierw zmierzą się z Bayerem Leverkusen (10:12), a następnie zagrają z PSG (11:24) i Borussią Dortmund (14:18).

W następnej fazie zespoły rywalizować będą w dwóch grupach - Champions League i Europa League. Do pierwszej z nich trafią po dwa najlepsze zespoły z grupy A i B oraz drużyna z lepszym bilansem zajmująca trzecie miejsce. Do drugiej fazy rozgrywek zespoły przystąpią z połową dorobku punktowego we wcześniejszych meczach (z zaokrągleniem do góry). Mecze CL i EL rozpoczną się w sobotnie popołudnie i zostaną dokończone w niedzielę rano. Od godziny 12:00 kibice będą mogli już oglądać mecze fazy finałowej, w której zespoły powalczą o ostateczne miejsca w Lech Cup 2011

Zobacz www.lechcup.pl/lech,cup,2011