Jarmark Wielkanocny na Starym Rynku

Na Starym Rynku w Poznaniu, od 20 do 28 marca br., trwać będzie Jarmark Wielkanocny. Organizatorzy zapraszają na kiermasz świąteczny oraz wiele innych atrakcji.

Jarmark Wielkanocny
Jarmark Wielkanocny

Stragany na Starym Rynku zapełnią szynki, kiełbasy, nietuzinkowe napitki, słodycze, wypieki, pyszne sery, aromatyczne przyprawy, wiklinowe koszyki, ręcznie robione ozdoby, palmy wielkanocne i - oczywiście - pisanki.

Pisanki staną się wyjątkową ozdobą Starego Rynku. Kolorowane jajka pojawią się nie tylko na straganach. Dziesięć megapisanek przygotowanych przez dziennikarzy poznańskich redakcji zainauguruje Jarmark Wielkanocny 20 marca, tuż po potyczce ratuszowych koziołków. Niemal metrowej  wielkości jaja będzie można podziwiać przez cały czas trwania Jarmarku, czyli do 28 marca.

Na najmłodszych czekać będzie bajeczna karuzela, kucyki i bańki mydlane. W pierwszy dzień wiosny, 21 marca br., na Stary Rynek przyfruną chmary motyli, które obsiądą pomniki i wszystkich życzliwych ludzi. W ten sposób, zamiast dnia wagarowicza, w Poznaniu obchodzić będziemy I Dzień Wrażliwości - Dzień Motyla. Akcję poprowadzi młodzież z Motylego Wolontariatu.

Natomiast w sobotę, 23 marca br., odbędzie się Parada Przyjaciół, na którą organizatorzy zapraszają właścicieli psów i kotów ze swoimi pupilami. Zwierzaki ubrane w wyszukane stroje będą mogły dumnie przespacerować się traktem z ulicy Paderewskiego pod poznański Ratusz. Paradę poprowadzi orkiestra dęta, a każdy zwierzak otrzyma prezent.

Niedziela, 24 marca br., to będzie czas "jajogłowych". Od 10.00 do 15.00 na Starym Rynku toczyć się będą rozgrywki szachowe. Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu turnieju od 9.30. W Niedzielę Palmową czas na Starym Rynku umilać będą też zespoły folklorystyczne.

Organizator Jarmarku Wielkanocnego - Spółka Targowiska - zaprasza codziennie od środy 20 marca do czwartku 28 marca na poznański Stary Rynek., w godzinach 11.00-20.00.