12.PKO Poznań Półmaraton w najbliższą niedzielę

11 tysięcy zawodników na liście startowej, tablice informacyjne "Trasa biegu" na poznańskich ulicach i bilbordy w przestrzeni miejskiej to znak, że przygotowania do 12. PKO Poznań Półmaratonu wkroczyły w finalną fazę. Już w niedzielę, 14 kwietnia, o godzinie 10:00 barwny tłum biegaczy podejmie wyzwanie 21, 097km.

11. PKO Poznań Półmaraton fot. Adam Ciereszko
11. PKO Poznań Półmaraton fot. Adam Ciereszko

Kolorowy pakiet startowy

Szczególną uwagę biegaczy przykuł tegoroczny, kolorowy pakiet startowy. W torbie na ramię z napisem "Mój ślad pozostał w Poznaniu", każdy zawodnik znajdzie: koszulkę techniczną marki 4F, butelkę piwa bezalkoholowego od Browaru Fortuna, napój energetyczny od marki Veroni, 2 Chocko Sticks o smaku mlecznym i gorzkim od firmy Terravita, fit baton od firmy Zeelandia, wielofunkcyjny komin od Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu.

Doping na trasie, regeneracja na mecie

Na trasie biegacze będą mogli zregenerować swoje siły średnio co 5 km.  Wzdłuż całej trasy biegaczom kibicować będą tłumy wspierających fanów, którzy niejednokrotnie zdaniem zawodników uzyskali miano najlepszych kibiców w Polsce. Półmaratończykom towarzyszyć będą m.in.: zespoły muzyczne, grupy rekonstrukcyjne upamiętniające 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego, niebiesko - biała strefa kibica Lecha Poznań czy żywiołowo dopingujący najbliżsi i rodzina. Po ukończonym półmaratonie biegacze mogą odpocząć i świętować swoje wyniki pijąc piwo, napój izotoniczny, herbatę lub wodę, a także uzupełniając kalorie w postaci makaronu, owoców czy czekoladek.

Sportowy weekend atrakcji

13 kwietnia na placu Marka, po raz pierwszy odbędzie się festiwal biegowy dla najmłodszych adeptów biegania. Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy pełne gadżetów, bezpłatne pakiety startowe. Start biegów zaplanowany jest na godzinę 14.00.

W sobotę od godziny 15.00 wszystkich zainteresowanych biegaczy zapraszamy do wzięcia udziału  w specjalnie przygotowanych prelekcjach. Tegorocznymi mówcami będą sportowcy, a także eksperci z różnych dziedzin związanych ze sportem, medycyną i zdrowiem. Posłuchamy m. in. Piotra Sucheni - jedynego polaka, który zwyciężył maratony na biegunie północnym i południowym, autorów projektu 201races.com - Michała Walczewskiego i Sławka Smolińskiego, wielbicieli biegania, startujących w najbardziej odległych zakątkach świata czy dr hab. Sławomira Marszałka  -  autorytetu w dziedzinie osteopatii w Polsce.

Ponadto Sponsor Tytularny PKO Bank Polski zaprasza do swojego miasteczka sportowego. W sobotę od godziny 14.00 na zainteresowanych czekają piłkarskie atrakcje. Z kolei w niedzielę można zmierzyć się w konkurencjach lekkoatletycznych, wziąć dział w pokazach pierwszej pomocy, zasięgnąć porad w strefie zdrowia czy spotkać się ze znanymi sportowcami.

Dla biegaczy przygotowana zostanie także do strefa Bridgestone, która umiejscowiona będzie na Placu Marka. Właśnie tam odbędzie się spotkanie z legendą polskiej piłki ręcznej Karolem Bieleckim.

Zapisy na tegoroczną edycję półmaratonu trwają. Ostateczny termin dokonania opłaty startowej online, pod warunkiem, że wcześniej nie został osiągnięty limit opłaconych zgłoszeń (tj. 12 000) mija 11 kwietnia 2019 r.