Czy Europa poprze Poznań?

Z inicjatywy wielkopolskich europosłów - Filipa Kaczmarka, Andrzeja Grzyba, Marka Siwca, Sidonii Jędrzejewskiej i Konrada Szymańskiego - rozpoczęte zostało zbieranie podpisów pod wnioskiem wzywającym Komisję Europejską do poparcia starań Poznania o organizację 2. Letnich Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w 2014 r.

Aż 3 medale wywalczyli poznańscy bokserzy podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Boksie, które odbyły się w Ostrołęce. To największy sukces w historii klubu Junior Boks Poznań. 3 zawodników, spośród 4 starujących, wywalczyło komplet medali (złoty, srebrny i brązowy). Na najwyższym stopniu stanął Tomasz Duszak, który triumfował w kategorii do 91 kg.

Aż 7 medali wywalczyli poznańscy zapaśnicy podczas odbywających się w dniach 16 - 17 października w Poznaniu Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Stylu Klasycznym. Pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej zajął Klub Sportowy Sobieski Poznań, który wyprzedził drugi na liście klub aż o 10 punktów.

Nagrody biznesu sportowego DEMES wręczane w tym roku zostaną w 11 katogriach podczas uroczystej gali odbywającej się 5 listopada br. w Polskim Komitecie Olimpijskim podczas trwajacych w tym czasie Dni Marketingu Sportowego.

W minionym tygodniu Rada Statuetek dokonała wyboru 5 spośród wszystkich nadesłanych kandydatur w każdej kategorii, spośród których w głosowaniu zostaną wybrani laureaci.

W dniu 15 października o godzinie 14.00 w siedzibie Poznańskiego Towarzystwa Wioślarzy Tryton (PTW) przy ul. Piastowska 38, doszło do przekazania  przez prezydenta Poznania ufundowanej przez Miasto Poznań łódki wioślarskiej (jedynki) finalistce Igrzysk Olimpijskich (Pekin 2008) oraz Mistrzyni Świata (Poznań 2009), zawodniczce PTW Tryton Julii Michalskiej.

W rozgrywanym w Sosnowcu Pucharze Świata Juniorów w Szermierce trzecie miejsce zajęła reprezentująca barwy poznańskiego OŚ AZS-u Katarzyna Kędziora. Młoda zawodniczka przegrała w półfinale z reprezentującą Klub Dragon Łódź Matyldą Ostrojską.

Głosowanie nad wyborem beneficjentów do I edycji Projektu "Akademia Talentów Dalkii".

Wczoraj, 13 pażdziernika w siedzibie firmy Dalkia odbyło się głosowanie nad wyborem beneficjentów do I edycji Projektu "Akademia Talentów Dalkii".

Stypendium sportowe "Akademium Talentów Dalkiii" jest wyrazem uznania dla prezentowanego przez zawodników poziomu sportowego, osiągnięć w danej dyscyplinie sportowej oraz potencjału intelektualnego i chęci personalnego rozwoju w sektorze kultury fizycznej lub nauki.

Poznańskie Towarzystwo Hokejowe rozpoczyna przyjmowanie zapisów dzieci urodzonych w latach 2000-2003 do szkółki hokeja na lodzie. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą 2 razy w tygodniu na lodowisku "Chwiałka" w Poznaniu, przy ul. O. Mariana Żelazka (dawniej Św. Jerzego).

Bilety na Turniej Reprezentacji Narodowych Mężczyzn w Piłce Ręcznej można nabyć na stronie www.kupbilet.pl . Turniej odbędzie się w dniach 28-30 października 2009 kolejno w Kaliszu, Bydgoszczy i w Poznaniu.Kibiców piłki ręcznej 30 października (piątek) w poznańskiej Arenie czeka nie lada gratka. "Uczta dla fanów" rozpocznie się już o godzinie 16, kiedy na parkiet wyjdzie II reprezentacji Polski  oraz II reprezentacja Norwegii.

Zwycięzcą  X Poznańskiego Maratonu im. Macieja Frankiewicza został Kenijczyk Samson Kimeli Chebii z wynikiem 2h19m14s. Tuż za nim do mety dobiegli jego rodacy Abraham Yilma Belete (2h21m57s), Frimin Kiplagat Kiphoge oraz Elisha Kiprotich Sawe (obaj z czasem 2h22m56s). Najlepszy z Polaków, 44 - latek z Lęborka Piotr Pobłocki, zajął rewelacyjne 5. miejsce.

W sobotę 10 października 2009 roku o godzinie 18.30 (w przeddzień X Maratonu Poznań) w Kościele pw. Wszystkich Świętych przy ul. Grobla 1 w Poznaniu odbędzie się Msza Święta w intencji Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania śp. Macieja Frankiewicza. Msza została zamówiona przez pracowników Wydziału Kultury Fizycznej Urzędu Miasta Poznania oraz Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Wczoraj, w środę  (7 października) w sali Białej Urzędu Miasta Poznania odbyło się ostatnie spotkanie Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata w Wioślarstwie. Prezydent wręczył listy gratulacyjne członkom Komitetu, sponsorom i partnerom medialnym, którzy przyczynili się do ogromnego sukcesu zawodów bardzo wysoko ocenionych przez Międzynarodową Federację Wioślarską FISA.

Jeszcze niespełna 5 dni do X Maratonu Poznań a na start zapisało się już około 5 tysięcy biegaczy i ich liczba z godziny na godzinę rośnie. To największa liczba zgłoszeń w historii polskich maratonów! Organizatorzy szykują mnóstwo niespodzianek. Wiele atrakcji dla każdego i w każdym wieku.

Sobotni mecz finałowy mężczyzn podczas rozgrywanych w Poznaniu Mistrzostw Europy w Squashu przebiegł pod znakiem dużych emocji i dramatu jednego z zawodników. Po 2 spotkaniach finałowego meczu drużyny Cypru i Ukrainy remisowały 1:1. W decydującym trzecim meczu zawodnik z Cypru doznał poważnej kontuzji i nie mógł kontynuować rozgrywki. Ostatecznie złoto drużynowych Mistrzostw Europy w squashu zdobyła Reprezentacia Ukrainy wygrywając z Cyprem (2:1).

W klasyfikacji kobiet triumfowały zawodniczki z Malty, które w meczu finałowym pokonały Cypryjki (3:0).