2 medale dla Akademii Judo w Pucharze Polski

2 medale (złoty i srebrny) wywalczyli zawodnicy Akademii Judo Poznań podczas rozgrywanych w miniony weekend Międzynarodowego Pucharu Polski Warsaw Judo Open. Wśród młodziczek do 36 kg drugie miejsce zajęła Olga Jarmuż, natomiast rywalizację w kategorii juniorek do 70 kg zdominowała Eliza Wróblewska, stając ostatecznie na pierwszym stopniu podium.

Były to największe zawody w Polsce, w których oprócz polskich zawodniczek walczyły również rywalki zagranicznymi.

medalistki na podium - grafika artykułu
zdj. Akademia Judo Poznań

Eliza Wróblewska zostawiła za swoimi plecami między innymi dwie Niemki, drugą w stawce Leę Bastian oraz trzecią Sophie Brendicke (obie BJV).

Natomiast Olga Jarmuż była gorsza tylko od Oliwii Onysk (Koka Jastrzębie).
Obok miejsc na podium Wróblewskiej i Jarmuż, na punktowanej lokacie sklasyfikowana została także Marta Potocka, która w kategorii juniorek młodszych do 48 kg była siódma.

Vanessa Machnicka, Agata Szafran, Natalia Brzykcy, Kacper Ignaszak, Kacper Kubiak oraz wspomniane wcześniej Wróblewska, Jarmuż i Potocka zostają jeszcze do wtorku w Warszawie, gdzie mają okazję zebrać ogromne doświadczenie od jednego z najbardziej znanych polskich judoków w historii. Podopieczni Miśkiewicza trenują obecnie pod okiem mistrza olimpijskiego z Atlanty 1996 Pawła Nastuli.