Utrudnienia w ruchu drogowym podczas najbliższego weekendu
 

Utrudnienia w ruchu drogowym podczas najbliższego weekendu

W związku z organizacją SLT Poznań, organizatorzy informują o utrudnieniach drogowych, jakie w najbliższy weekend 29 czerwca do 1 lipca 2018 roku mogą napotkać kierowcy poruszający się w zachodniej części Poznania, w okolicach jeziora Malta oraz drogą krajową 92 w stronę Kostrzyna.

Szczegółowe informacje o utrudnieniach i wyłączeniach w ruchu w sobotę 30 czerwca w godzinach od 6:00 do 15:00 i niedzielę 01 lipca w godzinach od 6:00 do 16:00 przedstawiają się następująco:

Całkowite wyłączenie z ruchu kołowego:

- ul. Krańcowa, na odcinku od ul. Wiankowej do ul. Warszawskiej,

- ul. Warszawska (jezdnia PD i PN), od ul. Św. Michała aż do wylotu z Poznania, a następnie droga krajowa nr 92 przez m. Swarzędz, m. Paczkowo do ul. Wrzesińskiej w m. Kostrzyn,

- ul. Bałtycka/węzeł drogowy Antoninek z ul. Bałtyckiej ruch wydzielonym pasem do Antoninka w kierunku ul. Browarnej, a z kierunku ul. Browarnej na wiadukcie wydzielonym pasem na wiadukt w kierunku ul. Bałtyckiej i ul. Gnieźnieńskiej, dalej drogą DW 194 Janikowo-Kobylnica przez Gruszczyn do Swarzędza.

czytaj więcej
Grunwald Poznań po raz 22 Mistrzem Polski!
 

Grunwald Poznań po raz 22 Mistrzem Polski!

W miniony weekend, 23-24 czerwca, na boisku Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu odbywał się finałowy turniej Mistrzostw Polski w hokeju na trawie kobiet i mężczyzn. Po raz kolejny najlepszym zespołem męskim okazał się WKS Grunwald Poznań zdobywając 22 tytuł mistrzowski.

czytaj więcej
Bieg Czerwca 1956r. za nami
 

Bieg Czerwca 1956r. za nami

Bieg i sztafeta pamięci LOTTO Pozański Czerwiec 56′ wystartował w niedzielę o godzinie 11:00 z terenów Zakładów im. Hipolita Cegielskiego. Trasa przebiegała przez historyczne miejsca związane z wydarzeniami w Czerwcu 1956 roku.

czytaj więcej
Uwaga! Możliwe utrudnienia w związku z Biegiem Czerwca 1956r.
 

Uwaga! Możliwe utrudnienia w związku z Biegiem Czerwca 1956r.

Na całej trasie biegu możliwe są utrudnienia, a w godzinach 8:00 - 14:00 nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Trasa biegu przebiegać będzie m.in. ulicami 28 czerwca 1956, Wspólna, Dolna Wilda, Piastowska, Droga Dębińska, Małe Garbary, Solna, Pułaskiego, Poznańskiego, Mickiewicza, Zwierzyniecka.

czytaj więcej
SP 13 zwycięzcą Poznań Cup 2018
 

SP 13 zwycięzcą Poznań Cup 2018

300 zawodników, 32 spotkania, 16 drużyn i 5 dni sportowej rywalizacji. 21 czerwca na boisku piłkarskim przy Strefie Kibica na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbył się finał turnieju dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych Poznań Cup 2018. Drużyny walczyły o Puchar Prezydenta Miasta Poznania.

czytaj więcej
Podsumowanie Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2017/2018
 

Podsumowanie Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2017/2018

20 czerwca 2018r. na obiekcie Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w Poznaniu odbyło się uroczyste zakończenie POZNAŃSKICH IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ roku szkolnego 2017/2018. Sama uroczystość jest zwieńczeniem sportowej rywalizacji oraz okazją by podziękować najlepszym szkołom we współzawodnictwie sportowym, nauczycielom za osiągnięte wyniki, dyrektorom szkół i koordynatorom za ich zaangażowanie przy organizacji zawodów oraz zaproszonym gościom za wsparcie i pomoc.

czytaj więcej
Startuje pływalnia letnia Chwiałka
 

Startuje pływalnia letnia Chwiałka

W piątek 22 czerwca startuje pływalnia letnia Chwiałka. Spragnieni letnich kąpieli będą mieli do dyspozycji dwa baseny oraz brodzik z atrakcjami dla najmłodszych. Pływalnia letnia będzie działała do 31 sierpnia. W zeszłym sezonie z Chwiałki skorzystało prawie 27 tysięcy osób.

czytaj więcej
Spartakiada Trenera Osiedlowego i Senioralnego rozpoczęta. Zapraszamy!
 

Spartakiada Trenera Osiedlowego i Senioralnego rozpoczęta. Zapraszamy!

20 i 21 czerwca stadion AWF gościł będzie dwie duże imprezy sportowe - Spartakiadę Trenera Osiedlowego i Spartakiadę Trenera Senioralnego. W tym roku organizatorzy postanowili pilotażowo zmienić terminy imprez z początku sierpnia, właśnie na ostatnie dni czerwca, licząc na umożliwienie uczestnictwa planującym wakacyjne wojaże.

czytaj więcej
FIA CEZ - Wyścigi samochodowe
 

FIA CEZ - Wyścigi samochodowe

Aura tym razem była sprzyjająca, a kierowcy z pewnością mogli jedynie narzekać na zbyt wysokie temperatury. Na Torze "Poznań" odbyły się w tym sezonie kolejne zawody: 5. i 6. runda wyścigowych samochodowych mistrzostw Strefy Europy Centralnej FIA CEZ, 3. runda Endurance FIA CEZ, 5. i 6. runda wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski, 3. runda wyścigowych mistrzostw Polski KIA Platinum Cup, 5. i 6. runda mistrzostw Polski 318 Is Cup PL, 3. i 4. runda mistrzostw Polski Super S Cup, 3. runda mistrzostw Polski Hour Race oraz 3. runda Octavia Cup mistrzostw Republiki Czeskiej. Mistrzostwa Polski tym samym minęły półmetek.

czytaj więcej
Rusza Strefa Kibica
 

Rusza Strefa Kibica

Na 112-metrowym telebimie będzie można obejrzeć mecze mundialu. Na poznaniaków czeka też strefa gastronomiczna i wiele atrakcji dla całych rodzin.

Strefa Kibica zlokalizowana jest na pl. Marka, w centralnym miejscu Międzynarodowych Targów Poznańskich, tuż obok Iglicy. Działać będzie od 14 czerwca  do 15 lipca.

- Dziękuję Targom, że podjęły się tego działania - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. - Strefa Kibica to nie tylko możliwość wspólnego udziału w wielkim wydarzeniu sportowym. Ze względu na swoją lokalizację to także doskonała okazja do integracji poznaniaków i mieszkańców okolicznych gmin, którzy mogą bez problemu dojechać tu komunikacją miejską czy Koleją Metropolitalną. Trzymam kciuki za sukcesy naszej reprezentacji, która od lat nie była w tak dobrej formie.

czytaj więcej
SUPERMOTO EUROPEAN CHAMPIONSHIP
 

SUPERMOTO EUROPEAN CHAMPIONSHIP

CZECH WYGRYWA RUNDĘ MISTRZOSTW EUROPY SUPERMOTO NA TORZE POZNAŃ.

W dniach 9-10 czerwca czołowi zawodnicy Europy w Supermoto po raz kolejny zawitali na Tor Poznań. Automobilklub Wielkopolski już po raz trzeci był gospodarzem najwyższej rangi imprezy w tej dyscyplinie sportu.

czytaj więcej