3. bieg w ramach Poznań City Trail

Od października nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu trwa dziewiąta edycja cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W najbliższą sobotę, 16 grudnia odbędą się trzecie z sześciu zaplanowanych na edycję 2017/2018 zawodów. Główny dystans liczy 5 km. Dzieci i młodzież będą rywalizować w biegach od 300 m do 2 km.

CITY TRAIL Poznań
CITY TRAIL Poznań

Rejestracja do biegu odbywa się na stronie www.citytrail.pl do końca dnia we wtorek, 12 grudnia. Jeśli ktoś przeoczy ten termin, będzie mógł dopisać się do listy startowej w dniu imprezy. Co ważne Grand Prix CITY TRAIL to sześć imprez, a żeby ukończyć cykl trzeba pobiec minimum cztery razy, zatem jeśli ktoś jeszcze nie wystartował w trwającym sezonie ani razu, ma w sobotę ostatnią szansę, by dołączyć do rywalizacji.

Każdy, kto pobiegnie w czterech biegach otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi - w klasyfikacji generalnej oraz w kategoriach wiekowych zostaną nagrodzeni. Uroczyste wręczenie medali i nagród odbędzie się po zakończeniu edycji - w kwietniu

W dwóch dotychczas rozegranych biegach zwyciężali Nikodem Dworczak i Szymon Belgrau. Wśród pań po jednej wygranej na koncie mają Patrycja Talar i Monika Kapera.

W ramach każdego biegu startują także dzieci i młodzież. Zasady rozgrywania cyklu CITY TRAIL Junior są podobne, jak w biegu głównym - medale i nagrody otrzymują najwytrwalsi, którzy wystartują co najmniej cztery razy. Godnym uwagi jest fakt, że zawody dla dzieci mają wymiar charytatywny - połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Harmonogram imprezy:

8:30 - otwarcie biura zawodów (okolice mety biegu - w pobliżu plaży nad Jeziorem Rusałka)

9:30 - 10:10 - biegi CITY TRAIL Junior

10:30 - zamknięcie biura zawodów

10:45 - wspólna rozgrzewka

11:00 - start biegu głównego