4 medale poznańskich zapaśników

Bardzo udane występy zanotowali w miniony weekend zapaśnicy z KS Sobieski Poznań.

zawodnicy na macie z medalami i dyplomami - grafika artykułu
zdj. KS Sobieski Poznań

W Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym w czeskim Chomutovie pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył Gerard Kurniczak. W swojej kategorii wagowej okazał się bezkonkurencyjny wygrywając 4 walki potwierdzając już na początku sezonu swoje dobre przygotowanie. Warto dodać, że zawodnik jest stypendystą Miasta Poznania i bierze udział
w szkoleniu w ramach MCS.
Nie próżnowały również dziewczyny, które startując w Łukowie w ramach Pucharu Polski Kadetek, które są jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2018 wywalczyły 3 medale. Na podium stanęły: Aleksandra Kazimierczak (kat 65 kg) - II miejsce,

Wiktoria Powałowska (kat 69 kg) i Daria Komorowska (kat 73kg) - III miejsce. Dzięki dobrym występom KS Sobieski w klasyfikacji drużynowej zajął III miejsce.