5 medali Poznaniaków na Mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskim

5 medali - złoto, 3 srebrne i 2 brązowe zdobyli poznańscy wioślarze podczas 28. edycji ENEA Mistrzostw Polski na ergometrze wioślarskim, które w minioną sobotę, 26 stycznia odbyły się w Tarnobrzegu. W tzw. suchym wiosłowaniu zawodnicy i zawodniczki z całej polski ścigali się na dystansie 2000m. Impreza była sprawdzianem pokazującym dotychczasową pracę wykonaną w sezonie zimowym.

Zawodniczki na ergometrach wioślarskich

Złoty medal w kategorii junior młodszy zdobył Jakub Woźniak (KW 1904 Poznań) - 6:22.4. Tuż za nim uplasował się Dawid Pankowski (Posnania RBW Poznań) - 6:23.3. Po srebro w kategorii senior popłynął Wiktor Chabel (Posnania RBW Poznań) - 5:48.7. Dwa kolejne krążki, srebrny i brązowy dołożyli w kategorii junior odpowiednio Dominik Glonek (Posnania RBW Poznań) - 6:13.8 i Jerzy Kaczmarek (Posnania RBW Poznań) - 6:14.9.

W klasyfikacji klubowej najwięcej punktów zdobyli wioślarze LOTTO Bydgostii (258 pkt), drugie miejsce zajęła Posnania RBW Poznań (160 pkt), a na trzecim miejscu uplasował się klub AZS UMK Toruń (130 pkt).