Amatorzy kolarstwa z całej Polski zjadą na weekend do Poznania

Ponad 6000 miłośników dwóch kółek, na kilku dystansach wystartuje w niedzielę 10 września na największym w kraju amatorskim wyścigu kolarskim. Organizatorzy Škoda Poznań Bike Challenge zapraszają do kibicowania w miasteczku zawodów przy mecie Toru Regatowego Malta i na trasie przejazdu kolarzy oraz informują o utrudnieniach jakie czekają na kierowców w Poznaniu, powiecie poznańskim i gnieźnieńskim.

Bike Challenge
Bike Challenge

Wyścig 120km dla wysportowanych amatorów pojedzie na północny wschód od miasta w stronę Kłecka koło Gniezna, 50km dla tych nieco mniej wytrwałych ścigać się będzie w stronę Gniezna z nawrotką w Bugaju, a 18km dla rodzin przejedzie ulicami Poznania, z kolei 5km dla dzieci odbędzie się wokół jeziora Malta. To niedzielne dystanse, na które zapisało się już ponad 6000 osób z całej Polski.

 "ŠKODA Poznań Bike Challenge to niesamowite emocje dla całych rodzin, stąd spodziewamy się tysięcy osób kibicujących zawodnikom. Specjalnie dla Nich przygotowaliśmy wiele atrakcji nad Maltą. Od stref sponsorskich przez naukę bezpieczeństwa drogowego. Sami zawodnicy, zarówno Ci najmłodsi, jak i starsi kolarze, niezależnie od rezultatu, otrzymają pamiątkowe medale"  - mówi Mateusz Klawiter, współorganizator ŠKODA Poznań Bike Challenge.

Tego dnia w Poznaniu i gminach powiatu poznańskiego oraz gnieźnieńskiego nastąpią zmiany w organizacji ruchu. Można się ich spodziewać w godzinach 8:00 - 19:00.  Będą wprowadzane etapowo wraz z postępem wyścigu i przejazdu ostatniego uczestnika zawodów.

Śluzy w powiecie poznańskim zlokalizowane zostaną w Kobylnicy, Karłowicach, Tucznie, Łagiewnikach, Pobiedziskach oraz Promnie. Z kolei w powiecie gnieźnieńskim w Kiszkowie. Śluz przepuszczających ruch w samym Poznaniu będzie osiemnaście. Nie wszystkie ulice, po których poruszać się będą kolarze zostaną w całości zamknięte dla ruchu. Szczegóły dla Poznania i tras poza miastem poniżej.

Bike Challenge jest imprezą cykliczną, a już w 2019 roku w Poznaniu odbędą się Mistrzostwa Świata amatorów w kolarstwie. Zawody są współfinansowane przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Załączniki