Chwiałka Volley 2019 zakończona

W miniony weekend najlepsze siatkarki i siatkarze z całej Polski spotkali się w Poznaniu, by w turnieju finałowym Chwiałka Volley 2019 rywalizować o końcowy sukces.

Chwiałka Open 2019 - grafika artykułu

W finale kobiet najlepszą parą okazała się Anna Urych-Turska (Piła) i Julia Jurczyk-Bury (Stargard). W decydującym meczu turnieju para ta pokonała doświadczone w turniejach rangi Mistrzostw Polski siatkarki z Wrocławia - Paulinę Sdebel i Paulinę Wiśniewską 2:0 (15:12, 15:13). Brązowy medal wywalczyły Gabriela Puławska (Poznań) i Kamila Płaczek (Janków Przygodzki), które wygrały z mistrzyniami Polski i liderkami rankingu Klaudią Prządkę i Weroniką Antczak. Tytuł najlepszej zawodniczki turnieju przyznano Julii Jurczyk-Bury.

W finale mężczyzn para Dariusz Tkaczuk/Jakub Zdybek (Wrocław) zmierzyła się z Przemysławem Lisieckim i Tomaszem Koteckim (Września). Po dwóch setach górą okazali się reprezentanci województwa dolnośląskiego, wygrywając 15:9, 15:13. Trzecie miejsce zajęli Błażej Szubstarski (Tarnowo Podgórne) i Łukasz Murdzia (Trzcianka), którzy wygrali z Markiem Suboczem (Szczecin) i Szymonem Bułkowskim (Września). Najlepszym zawodnikiem Chwiałki Volley 2019 został wybrany Tomasz Kotecki.

Cykl Chwiałka Volley 2019 organizowany przez Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji rozpoczął się na Plaży Wolności w maju. Następnie za sprawą Warta Cup przeniósł się na Oddział Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. W turniejach kwalifikacyjnych łącznie udział wzięły 104 drużyny z całej Polski. Prawo gry w wielkim finale uzyskały po 24 najlepsze pary żeńskie i męskie.