CITY TRAIL onTour Poznań

We wtorek, 24 lipca w Lasku Marcelińskim odbył się bieg CITY TRAIL onTour Poznań, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w Polsce - Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który rozpocznie się w ostatni weekend września

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Biegi CITY TRAIL są organizowane w Poznaniu od 2010 roku nad Jeziorem Rusałka, a w letniej formule - od 2015 w Lasku Marcelińskim. Wtorkowe zawody odbyły się w iście wakacyjnych warunkach - było słonecznie i bardzo ciepło. Impreza ma charakter przełajowy. W zawodach uczestniczyło 439 dorosłych oraz blisko 160 dzieci.

Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był olimpijczyk z Londynu, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w chodzie sportowym - Łukasz Nowak który przekorczył mete z czasem 16:05. Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął Paweł Tarasiuk (16:25), a trzeci był Mateusz Nowak (16:40).

Wśród pań najlepsza okazała się Alicja Radziej. Drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Kołaczkowska-Szcześniak (20:01), a trzecią lokatę zajęła Hania Jaraszkiewicz (20:01).

Poza Poznaniem, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczą: Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin Wrocław, Katowice i Łódź.