CITY TRAIL Poznań: ostatni bieg edycji

W sobotę, 2 marca nad poznańską Rusałką odbędzie się szósty - ostatni w sezonie 2018/2019 bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Elektroniczne zapisy do imprezy trwają do końca dnia we wtorek, 26 lutego. Podsumowanie edycji z rozdaniem pamiątkowych medali i nagród jest zaplanowane na 19 marca.

fot.City Trail
fot.City Trail

Kończąca się właśnie edycja cyklu CITY TRAIL rozpoczęła się w ostatni weekend września 2018. W kolejnych miesiącach zawodnicy rywalizowali w przeróżnych warunkach - na ścieżkach nie brakowało błota, kałuż i lodu. Wszystkie biegi zostały rozegrane na tej samej, 5-kilometrowej pętli, z metą przy plaży miejskiej nad Rusałką. Najlepszymi w sezonie okazali się Łukasz Nowak oraz Malwina Misjan, którzy są już pewni zwycięstwa w klasyfikacji generalnej.

CITY TRAIL charakteryzuje się ciekawą formułą podsumowania edycji. Nie odbywa się ono w dniu ostatniego biegu, ale na oddzielnej, siódmej imprezie. W tym roku dekoracja jest zaplanowana na 19 marca w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego (początek - część poświęcona cyklowi CITY TRAIL Junior o godz. 18:00, część dotycząca biegu głównego od 19:00). Tego dnia wszyscy, którzy ukończą co najmniej cztery biegi otrzymają pamiątkowe medale, a najszybsi - nagrody.

Start sobotniego biegu jest zaplanowany na godzinę 11:00 (okolice wiaduktu kolejowego). Biuro zawodów będzie działać od godz. 8:30 (przy plaży miejskiej nad Rusałką). W ramach imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior - na dystansach od 300 m do 2 km. Rozpoczną się one o godz. 9:30.

Opłaty startowe wynoszą: w biegu na 5 km - 20 zł (przy płatności elektronicznej) lub 30 zł (w dniu imprezy) oraz 5 zł w biegach dla dzieci (bez względu na to, kiedy dokonujemy opłaty). Przy okazji CITY TRAIL, każdy zapisujący się przez internet może wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, która pomaga krzywdzonym dzieciom.

CITY TRAIL to cykl ogólnopolski, w którym uczestniczą (poza Poznaniem): Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Poznań jest jednym z dwóch miast (drugim jest Szczecin), w którym obowiązuje limit miejsc - w jednym biegu może pobiec maksymalnie 1000 osób.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku.