Cykl Grand Prix Amatorów 2017/18 zakończony

W minioną sobotę, 7 kwietnia w hali poznańskiego Hipodromu Wola zakończył się cykl Grand Prix Amatorów 2017/18 w skokach przez przeszkody.

Finał GPA fot. Asia Bręklewicz/tylkoskoki.pl - grafika artykułu
Finał GPA fot. Asia Bręklewicz/tylkoskoki.pl

Finał wygrała Oliwia Jach z KJ Sokół Damasławek. Łącznie w całym sezonie sklasyfikowanych zostało 100 zawodników. Oliwia do finału przystępowała z pozycji lidera i tego prowadzenia nie oddała do samego końca. W sobotę, dwa razy bezbłędnie pokonała parkur 90 cm i uzyskała najlepszy czas. Drugie miejsce w konkursie zajęła Marta Dąbrowska na koniu Lamarck, a trzecie Julia Szymańska na Imar.

Cały cykl oceniam bardzo dobrze, było dużo emocji, szczególnie dzisiaj w finale. Do rozgrywki dostałam się tylko na Zantosie, więc musiałam postawić wszystko na jedną kartę. Na szczęście wszystko się nam udało - powiedziała Oliwia.

Ostatecznie, z dużą przewagą cały cykl GPA wygrała Oliwia Jach, drugie miejsce zajęła Inga Dezor (która dziś była czwarta), a trzecie Marta Dąbrowska.

Już dziś zapraszamy na dwie najważniejsze w tym roku imprezy: Majówka z koniem (19-20 maja) i CSI4* Poznań (7-10 czerwca).