Czas na las! Trwają zapisy do CITY TRAIL!

Trwa rejestracja do największego biegowego cyklu w Polsce - CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. To już siódma ogólnopolska edycja imprezy, a dziesiąta w Poznaniu. W trakcie sezonu, który potrwa od 29 września 2018 do 24 marca 2019 odbędzie się 60 biegów w 10 lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. To właśnie Poznań rozpocznie ogólnopolski cykl. Wszystkie zawody w Poznaniu będą odbywać się nad Jeziorem Rusałka.

.
CITY TRAIL

Na cykl składa się po sześć biegów w każdej lokalizacji. Trasy - choć różnorodne - zawsze liczą 5 km i odbywają się na leśnych ścieżkach. Dodatkowo przy okazji każdej z imprez organizowane są biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 m do 2 km.

Biegi CITY TRAIL mają już dziewięcioletnią historię - pierwsze zawody - wtedy pod nazwą Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych odbyły się w styczniu 2010 roku. Od roku 2012 zawody są organizowane w formule ogólnopolskiej.

Różne opcje pakietów startowych i bieganie charytatywne

Podstawowy pakiet sześciu biegów w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu będzie zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. Można zapisać się także na pojedyncze biegi - start w jednym biegu to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w biurze zawodów w dniu imprezy.

Od edycji 2018/2019 zawodnicy będą mogli startować charytatywnie. Pakiet charytatywny oznacza dopłacenie 15 lub 30 zł (w zależności od tego, czy rejestracja dotyczy pojedynczego biegu, czy karnetu sześciu imprez), które zostaną przekazane na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zajmującej się pomocą krzywdzonym dzieciom.

Ważną zmianą dla poznańskich biegaczy są limity miejsc - 1000 opłaconych karnetów na cały cykl i po 250 opłaconych pojedynczych startów (na każdy bieg oddzielnie).

Terminy sezonu 2018/2019 w Poznaniu: 29 września, 27 października, 24 listopada, 29 grudnia, 2 lutego, 2 marca.

CITY TRAIL Junior, czyli czym skorupka za młodu...!

Zawody dla dzieci i młodzieży - CITY TRAIL Junior są skierowane do dzieci w każdym wieku. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi - mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat - biegają 300 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi - 8- i 9-latkowie (kategoria D2) - mają do pokonania 600 m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1 km, natomiast młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D4) startuje na 2 km.

Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl. Również w przypadku biegów dziecięco-młodzieżowych istnieje możliwość wsparcia Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.