Czwarty bieg CITY TRAIL

27 stycznia nad Jeziorem Rusałka w Poznaniu odbędzie się czwarty z serii sześciu biegów cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Dystans 5 km, leśna trasa, setki zmotywowanych biegaczy - to pewnik. Warunki na trasie - to jak zawsze niespodzianka, która dodaje smaczku rywalizacji - także tej z własnymi słabościami. Elektroniczna rejestracja do biegu trwa do końca dnia we wtorek, 23 stycznia.

CITY TRAIL Poznań fot. Tomasz Szwajkowski
CITY TRAIL Poznań fot. Tomasz Szwajkowski

Po trzech biegach na prowadzeniu są Roch Goszczyński  (drugie, trzecie i czwarte miejsce) i Patrycja Talar  (pierwsze, drugie i trzecie miejsce), którzy startowali we wszystkich dotychczas rozegranych biegach, stąd ich prowadzenie w "generalce". Jest jednak niemal pewne, że sytuacja się zmieni.

Wśród mężczyzn dwie wygrane ma na koncie Szymon Belgrau, który o wygraną będzie walczył z Nikodemem Dworczakiem (raz pierwszy i raz drugi). W rywalizacji pań sytuacja jest równie ciekawa. Poza wspomnianą Patrycją Talar, szanse na zwycięstwo mają Agnieszka Stachowiak (pierwsze i dwa trzecie miejsca) oraz zawodniczki, które dotychczas startowały tylko raz: Monika Kapera (zwyciężczyni listopadowego biegu) i Malwina Dymek (drugie miejsce w grudniu).

Rywalizacja najszybszych zawodników jest oczywiście wisienką na torcie, ale zdecydowana większość biegaczy CITY TRAIL startuje w zawodach dla własnej satysfakcji, z zamiarem poprawiania własnych rekordów, a często po prostu dla przyjemności, nie zważając na rezultat na mecie. Dla najwytrwalszych, którzy pobiegną nad Jeziorem Rusałka co najmniej cztery razy przewidziane są pamiątkowe medale. Ich wręczenie odbędzie się na oddzielnej, siódmej imprezie - uroczystej gali - w kwietniu.

Poza biegiem dla dorosłych, przy okazji każdych zawodów odbywa się rywalizacja dzieci i młodzieży, które startują na dystansach 300 m, 600 m , 1 km i 2 km - w zależności od wieku. Zawody CITY TRAIL Junior mają wymiar charytatywny - połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Harmonogram imprezy:

8:30 - otwarcie biura zawodów (przy mecie biegu - plaża miejska nad Jeziorem Rusałka)

9:30 - 10:10 - biegi CITY TRAIL Junior

10:30 - zamknięcie biura zawodów

10:45 - wspólna rozgrzewka

11:00 - start biegu głównego