Drużyny z Wielkopolski zdominowały turniej Warta Cup

Ponad 100 siatkarzy plażowych z całej Polski przyjechało w weekend do Poznania, aby rywalizować w turnieju Warta Cup 2018. Rywalizowali oni o 1500 złotych, nagrody rzeczowe oraz o prawo gry w wielkim finale - Chwiałka Open 2018, który odbędzie się 4 i 5 sierpnia.

Warta Cup 2018
Warta Cup 2018

Warta Cup 2018 była drugą odsłoną siatkarskiego cyklu, organizowanego przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Na Oddziale Rataje odbyły się zawody w kategorii męskiej i żeńskiej. Łącznie do rywalizacji przystąpiło ponad 100 zawodników. W przeciwieństwie do pierwszego turnieju - Plaży Wolności - tym razem mieszkańcy Wielkopolski nie byli zbyt gościnni. W rozgrywkach męskich całe podium zajęli zawodnicy z tego województwa. Najlepiej z przyjezdnych zaprezentowali się gracze ze Szczecina - Michał Tomaszewski i Rafał Jabłoński. Bez porażki zakwalifikowali się oni do półfinału, w którym w tie-breaku ulegli na przewagi Andrzejowi Stankowskiemu i Tomaszowi Guziałkowi z Poznania. W meczu o brąz lepsi od nich okazali się być również Paweł Jaroszczak i Michał Paniączyk.

Zawody zwyciężyli faworyci - Tomasz Jaroszczak i Tomasz Kotecki. Bez większych problemów dotarli oni do półfinału, ale w dwóch kolejnych meczach poznańsko-wrzesińska para, wygrywała 2:1 w setach. Warto nadmienić, że turniej rozgrywany na Oddziale Rataje Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji to trzecie zawody z rzędu wygrane przez ten zespół.

W niedzielę na piasek wybiegły kobiety. Limit 24 drużyn podobnie jak w przypadku kategorii męskiej został osiągnięty błyskawicznie. Największymi faworytkami do zwycięstwa wydawały się być Kamila Płaczek i Gabriela Puławska, które zajęły pierwsze miejsce na Plaży Wolności. Tym razem jednak utytułowane siatkarki uplasowały się dopiero na miejscu 9. Podobnie jak w sobotnich zawodach w najlepszej czwórce znalazły się aż cztery zespoły z Wielkopolski. Ostatecznie w Warta Cup 2018 triumfowały Justyna Kozłowska i Klaudia Parczyńska, które w bardzo wyrównanym meczu finałowym pokonały Annę Urych-Turską i Natalię Srokę. Na najniższym stopniu podium stanęły reprezentantki pierwszoligowego Uni Opole - Aleksandra Elko i Joanna Moczko. W ostatnim swoim spotkaniu zwyciężyły one parę Paulina Pachurka / Julia Kucner 2:1. Organizatorzy dodatkowo uhonorowali Justynę Kozłowską - przyznając jej tytuł najlepszej zawodniczki turnieju.

Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowały nagrody finansowe w wysokości 1500 złotych w każdej kategorii. Turniej Warta Cup był ostatnim etapem kwalifikacji do wielkiego finału siatkarskiego cyklu. Odbędzie się on 4 i 5 sierpnia pod nazwą Chwiałka Open 2018. Udział w tych prestiżowych zawodach zapewniły sobie 24 najlepsze duety męskie i żeńskie, które rywalizowały we wcześniejszych turniejach organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Pula nagród w tej imprezie wyniesie 3000 złotych.