Eliminacje do Poznańskiej Ligi Orliczek zakończone

Zakończyły się eliminacje do czwartego sezonu Poznańskiej Ligi Orliczek, która jest najsilniejszą ligą w Polsce dla młodych piłkarek. W eliminacjach wystartowało trzynaście zespołów z różnych stron Wielkopolski, a najlepsze okazały się piłkarki Uniwersytetu Futbolu Poznań i Kotwicy Kórnik.

.
Poznańska Liga Orliczek

Poznańska Liga Orliczek to jedyny tego typu projekt w Polsce, którego pomysłodawcami są dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania pani Ewy Bąk, trenerka reprezentacji Polski kobiet do lat 17 Nina Patalon i trener reprezentacji Polski w futsalu kobiet Wojciech Weiss. Przez rozgrywki przewinęło się już ok. 500 młodych piłkarek, a najlepsze występują już w młodzieżowych reprezentacjach Polski oraz najlepszym kobiecym klubie KKPK Medyk Konin.

Tegoroczny sezon rozpoczął się od eliminacji, w których wystąpiło trzynaście zespołów z różnych stron Wielkopolski. Najlepsze okazały się obrończynie mistrzowskiego tytułu z Uniwersytetu Futbolu Poznań.

Awans do Ligi Mistrzyń wywalczyły zespoły: Uniwersytet Futbolu Poznań, KKS Kotwica Kórnik, KA 4 resPect Krobia I, Lech Poznań FA, PS Gniezno i KA 4 resPect Krobia II. Natomiast w Złotej Lidze zagrają: Szkoła Podstawowa nr 66, Szkoła Podstawowa nr 45, KA 4 resPect Krobia III, Elite Goal Poznań, Szkoła Podstawowa nr 51, Lech Poznań FA II, AP Luboń.

Organizatorzy prowadzą również klasyfikację strzelczyń, w której na fotelu królowej z dorobkiem 16 bramek ex aequo są Natalia Pawlak i Aleksandra Betka z Uniwersytetu Futbolu Poznań. Trzecie miejsce zajmuje Marta Hoffland ze Szkoły Podstawowej nr 66 z Poznania.

Przypomnijmy, że organizatorami cyklu są Akademia Piłkarska "Uniwersytet Futbolu", Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania. Wyjazd do Brukseli w towarzystwie rodzica i trenera dla najlepszej strzelczyni ufundowała europosłanka do Parlamentu Europejskiego dr Agnieszka Kozłowska-Rajewicz. Patronem medialnym rozgrywek jest portal i dwutygodnik "Nasz Głos Poznański", a partnerami: Szkoła Podstawowa nr 51 w Poznaniu i Wydział Piłkarstwa Kobiecego WZPN.

Mistrzowie Poznańskiej Ligi Orliczek:

2015 - Gmina Dopiewo / Szkoła Podstawowa im. Astrid Lindgren w Dąbrowie

2016 - Uniwersytet Futbolu Poznań

2017 - Uniwersytet Futbolu Poznań