Finał cyklu Chwiałka Open

Po turniejach kwalifikacyjnych Plaża Wolności i Warta Cup nadszedł czas na wielki finał plażowego cyklu. W sobotę i niedzielę 4-5 sierpnia na boiskach basenu letniego Chwiałka najlepsze siatkarskie zespoły z całej Polski staną do walki o 6000 złotych i nagrody rzeczowe.

Warta Cup fot. Bernard Guziałek
Warta Cup fot. Bernard Guziałek

Chwiałka Open 2018 - finał kobiet

W dniach 4-5 sierpnia odbędą się ostatnie w tym sezonie turnieje siatkówki plażowej organizowane przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Prawo gry w wielkim finale uzyskały po 24 najlepsze drużyny żeńskie i męskie, które kibice podziwiali wcześniej na piaskach Plaży Wolności i Warta Cup. W sobotę do rywalizacji staną kobiety. Janków Przygodzki, Bydgoszcz czy Gorzów Wielkopolski to tylko niektóre miasta, których reprezentantki powalczą o czołowe lokaty na Chwiałce. Najwyżej w rankingu rozstawione są Justyna Kozłowska i Klaudia Parczyńska. Zwyciężczynie turnieju Warta Cup marzą o powtórzeniu tego wyniku w wielkim finale. - Bardzo dobrze gra nam się na boiskach basenu letniego, obie odnosiliśmy już tutaj sukcesy - mówią faworytki, które w zeszłym sezonie grały w finale turnieju mikstów... po przeciwnej stronie siatki. Tym razem wspólnie zrobią wszystko żeby wygrać zawody żeńskie. Ich głównymi rywalkami do końcowego triumfu będą Kamila Płaczek i Gabriela Puławska. Zwyciężczynie Plaży Wolności szybko chcą zapomnieć o nieudanym turnieju Warta Cup. Najlepszym sposobem na to będzie miejsce na podium w wielkim finale. W kontekście czołowych miejsc nie można zapomnieć o lokalnych parach, takich jak Urych-Turska/Kwaśnik oraz Kucner/Pachurka. Dotychczasowe rozgrywki pokazały, że kibice mogą spodziewać się ogromnych emocji aż do ostatecznych rozstrzygnięć.

Chwiałka Open 2018 - finał mężczyzn

Równie interesująco zapowiada się finał w kategorii męskiej. Pośród 24 zakwalifikowanych par znajdują się między innymi przedstawiciele: Wrocławia, Grudziądza czy Koszalina. Czołowe lokaty w rankingu po eliminacjach zajmują jednak pary z Wielkopolski. Jaroszczak/Paniączyk, Jaroszczak/Kotecki czy Guziałek/Szubstarski z pewnością zrobią wszystko, aby powtórzyć dobre rezultaty z Plaży Wolności czy Warta Cup. Na ich drodze staną jednak zawodnicy walczący obecnie o Mistrzostwo Polski. - Nasze turnieje zawsze były otwarte dla wszystkich - mówi Łukasz Miadziołko, p.o. dyrektora Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. - Jeśli na liście zgłoszeń mamy zespoły, które obecnie są na 7., 9. i 13. miejscu w kraju, to daje nam to gwarancję niezapomnianego sportowego widowiska dla kibiców - dodaje.

Pula nagród

Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowały pulę nagród godną finału. Zarówno kobiety jak i mężczyźni powalczą o 3000 złotych i okazałe puchary. Dzięki partnerom imprezy - Jurajskiej, Napiachu.pl, Paramed i Radio Afera najlepsze zespoły otrzymają również atrakcyjne nagrody rzeczowe. Turnieje odbędą się na terenie basenu letniego Chwiałka, przy ulicy Spychalskiego 34. W sobotę i w niedzielę początek rozgrywek planowany jest około godziny 9:00. Rywalizacja potrwa do późnych godzin popołudniowych. Widzowie mogą liczyć nie tylko na niezapomniane emocje sportowe, ale również na konkursy z nagrodami. Dla dzieci przygotowana zostanie specjalna strefa animacji, w której spędzą czas podczas gdy rodzice pochłonięci będą siatkówką na najwyższym poziomie.