Finał GPA i konkursy regionalne na poznańskiej Woli

Jutro, w sobotę 7 kwietnia na Hipodromie Wola w Poznaniu odbędzie się finał Grand Prix Amatorów w skokach przez przeszkody. Poza tym jeźdźcy wezmą udział w 8 innych konkursach w ramach zawodów towarzyskich i regionalnych.

Grand Prix Amatorów
Grand Prix Amatorów

Cykl Grand Prix Amatorów na poznańskiej Woli rozpoczął się w październiku zeszłego roku. W pięciu kwalifikacjach kończącego się sezonu halowego wzięło udział blisko 100 zawodników (dokładnie 97). Po wygranej w V etapie prowadzenie w tabeli objęła Oliwia Jach z KJ Sokół Damasławek. Drugie i trzecie miejsce zajmują amazonki JUKS Mieczewo Anna Gertig i Inga Dezor. Biorąc pod uwagę, że w sobotnim finale punkty bonifikacyjne mnożone będą razy dwa, szansę na końcowy sukces ma jeszcze wielu innych zawodników. Na zwycięzcę cyklu czeka wspaniała nagroda jaką jest podwójne miejsce przy stoliku VIP podczas tegorocznego CSI4* w Poznaniu (7-10 czerwca). W konkursie finałowym może wziąć udział każdy, nawet jeśli nie startował w poprzednich etapach.

Tabela GPA TUTAJ

Poza finałem GPA w hali Hipodromu Wola odbędą się też konkursy towarzyskie (od 55 do 90 cm) oraz konkursy regionalne (od 100 do 120). W tych drugich swoją formę mogą sprawdzić bardziej doświadczeni zawodnicy. Na liście zgłoszeń są miedzy innymi Łukasz Brzóska i Wojciech Dahlke.

Początek zawodów 9.00

Grand Prix Amatorów około 13.00

Zakończenie około 18.00.

Szczegółowy program będzie dostępny dziś o 12.00 tutaj:

https://zawodykonne.com/zawody/tarantevents/533

Wydarzenie na FB TUTAJ

Z kolei w piątek po południu na Woli odbędą się Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Początek (konkurs wstępny) o 15.30, konkurs mistrzowski o 17.00.