Finały Ogólnopolskiej Olimiady Młodzieży w pływaniu artystycznym

W rozgrywanych na Termach Maltańskich w dniach 01-03.07/2018 Finałach Ogólnopolskiej Olimpiadzie  Młodzieży w pływaniu artystycznym zawodniczki naszego województwa okazały się bezkonkurencyjne zdobywając łącznie 10 medali i 110 pkt.  UKS Wanda w klasyfikacji klubowej zajęła I miejsce, 45 pkt. a Elżbieta Kwaśniewska została uznana za najlepszego trenera, którego zawodniczki zdobyły 5 medali. Tytuł najlepszej zawodniczki zdobyła Oliwia  Smektała - 2 medale złote w konkurencji solistek i duetów z UKS Dąbrówki.

Wyniki poszczególnych konkurencji:

Solistki:

1. Oliwia Smektała (UKS Dabrówka)

2. Martyna Paulińska (UKS Wanda P-ń)

3. Maja Kordus (AZS-AWF P-ń)

Duety:

1.Oliwia Smektała,Maja Kalisz  (UKS Dąbrówka P-ń)

2. Martyna Paulińska, Zadorożna Lena (UKS Wanda P-ń)

3. Barbara Rybicka, Kamila Sahli-Ousini (UKS Wanda P-ń)

VI miejsce    8,00 pkt - OŚ AZS  Poznań

Wyniki potwierdzają powrót naszych Klubów na czołowe miejsca w kraju co pozwoliło nam zwyciężyć w klasyfikacji województw po kilku mniej udanych latach. Wszystkie poznańskie kluby trenują w bardzo dobrych warunkach na Termach Maltańskich, które również brały udział w przygotowaniu i przeprowadzeniu Finałów OOM w pływaniu artystycznym.