Finały XXIV OOM - trzy wielkopolskie kluby na czele

OŚ AZS Poznań, AZS AWF Poznań i KKSz Konin - tak wygląda pierwsza trójka klubów po rozegraniu finałów XXIV OOM w sześciu dyscyplinach. Wielkopolska prowadzi w klasyfikacji medalowej i województw.

Złote medalistki OOM we florecie drużynowym: AZS AWF Poznań z trenerem Tomaszem Ciepłym
Złote medalistki OOM we florecie drużynowym: AZS AWF Poznań z trenerem Tomaszem Ciepłym

Po taekwondo olimpijskim, gimnastyce artystycznej i skokach na trampolinie, zakończono finały w kolejnych trzech dyscyplinach: szermierce, tenisie stołowym i szachach. Nie przyniosły one zmian na pozycji lidera. Na czele wciąż jest OŚ AZS Poznań, który jeszcze powiększył swoje punktowe zdobycze. Na kolejne miejsca na podium, dzięki bardzo dobrym startom we florecie i szabli, awansowały AZS AWF Poznań i KKSz Konin. Zarówno szermierze z Poznania, jak i Konina, wywalczyli po 4 medale. Na kolejnych miejscach plasują się AZS UWM Olsztyn i AZS AWF Warszawa. Sklasyfikowanych jest już 270 klubów.

W klasyfikacji medalowej coraz większa przewaga Wielkopolski. Po sześciu sportach gospodarze mają na koncie już 58 medali: 19 złotych, 19 srebrnych i 20 brązowych. Na kolejnych pozycjach są województwa: małopolskie (33 - 11/11/11) i mazowieckie (36 - 9/7/20).

W klasyfikacji generalnej województw pierwsza trójka to: wielkopolskie (876,66 punktów), małopolskie (538,33), śląskie (482,99).

W tym tygodniu rozpoczynają się finały w brydżu sportowym (Żerków) oraz w badmintonie (Tarnowo Podgórne).

Tabele klasyfikacyjne dostępne na oficjalnej stronie OOM - https://oom2018.wielkopolskie.pl/wyniki/