Grad medali KS Sobieski Poznań

To był udany tydzień dla zawodników KS Sobieski Poznań. Poznańscy zapaśnicy w 4 różnych imprezach zdobyli 5 medali raz stając na najwyższym stopniu podium.

W Mistrzostwach Polski Seniorek w zapasach kobiet, które odbyły się w dniach 26-28 kwietnia trzecie miejsce w kategorii do 76 kg zajęła Karolina Nogaj. Zawodniczka KS Sobieski Poznań na matach w Bydgoszczy dzielnie walczyła z najbardziej utytułowanymi zapaśniczkami naszego kraju.

Po złoto Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych 2019 w stylu klasycznym (kategoria Kadetów) sięgnął Jan Chojnacki. Nasz zawodnik podczas zawodów w Staszowie (woj. Świętokrzyskie) w kategorii 65 kg nie miał sobie równych i pokonał wszystkich rywali potwierdzając aspiracje do uczestnictwa w najważniejszych imprezach zagranicznych. Warto dodać, że we wszystkich walkach stracił tylko jeden punkt techniczny i to dopiero w finale. Tuż za podium uplasowali się: Łukasz Dziunikowski (kat. 45 kg) i Tadeusz Werner 92 kg.

KS Sobieski Poznań w klasyfikacji drużynowej zajął V miejsce.

Dwa finały i dwa srebrne medale to dorobek zapaśniczek KS Sobieski Poznań wywalczony podczas najważniejszej imprezy sportowej w grupie wiekowej kadet (junior młodszy) - OOM Świętokrzyskie 2019 w zapasach kobiet, która odbyła się do w dniach 1-3 maja. Na drugim stopniu podium stanęły Daria Komorowska  (kat. 69 kg) oraz Wiktoria Powalowska (kat. 73 kg). Podopieczne trenera Andrzeja Erberta dopiero w finale musiały uznać wyższość swoich rywalek przegrywając swoje pojedynki. Ostatecznie klub z Piątkowa zajął IV miejsce w klasyfikacji drużynowej.

II miejsce i srebrny medal to efekt wyjazdu Gerarda Kurniczaka na międzynarodowy turniej zapaśniczy w rumuńskim Dumitru Pirvulescu & Vasile Iorga (3-5 maja). Zawody były kolejnym etapem przygotowań do ME Juniorów. W kat. 97 kg nasz zawodnik stoczył 4 pojedynki. W drodze do finału pokonał reprezentanta Turcji 6:4, Ukrainy 8:0 i Gruzji 8:0. W finale po zaciętej walce i akcji w końcówce przegrał z zawodnikiem z Węgier 4:0.

Zawodnicy KS Sobieski Poznań trenują w ramach MCS w zapasach - programu dofinansowanego ze środków Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.