Grunwald Poznań po raz 22 Mistrzem Polski!

W miniony weekend, 23-24 czerwca, na boisku Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu odbywał się finałowy turniej Mistrzostw Polski w hokeju na trawie kobiet i mężczyzn. Po raz kolejny najlepszym zespołem męskim okazał się WKS Grunwald Poznań zdobywając 22 tytuł mistrzowski.

WKS Grunwald Poznań - grafika artykułu
WKS Grunwald Poznań fot. źródło facebook WKS Grunwald Poznań

Rywalem Grunwaldu w finale był zespół Pomorzanin Toruń. Wojskowi potwierdzili swoją dominację z całego sezonu wygrywając 2:0. W całych rozgrywkach hokeiści Grunwadlu zdobyli 160 bramek przy ledwie 8 straconych. Brązowy medal Mistrzostw Polski wywalczyli hokeiści LKS Gąsawa.

W rywalizacji kobiecej najlepszy okazał się zespół Start Brzeziny, który w fianłowym pojedynku pokonał AZS Politechnikę Poznańską 3:0. Podium uzupełniły zawodniczki LOMS Poznań pokonując drużynę z Gąsawy 1:0.