Gwiazdorzy na rowerach przejadą przez Poznań

Zaczęło się od spontanicznej akcji, która zerwała z kanapy, po świątecznym obżarstwie, ponad 100 Poznaniaków. Tegoroczna edycja ma dodatkowy, szczytny cel - zbiórkę pieniędzy na chorego Filipka. 17 grudnia (niedziela) odbędzie się 4 Rowerowy Przejazd Gwiazdorów przez Poznań.

IV Rowerowy Przejazd Gwiazdorów
IV Rowerowy Przejazd Gwiazdorów

- Pierwsza edycja odbyła się 4 lata temu, 25 grudnia. Chciałem po prostu zmotywować ludzi do aktywnego i wesołego spędzenia Świąt. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Zaplanowaną trasę, w stroju Gwiazdora, poznańskiego świętego Mikołaja, przejechało z nami blisko 100 uczestników i w kolejnych latach frekwencja rosła - mówi Sebastian Laszewski z Bike Atelier, organizator wydarzenia. - W tym roku postanowiliśmy połączyć nasz przejazd z akcją charytatywną. Zbieramy pieniądze na syna naszego kolegi, Filipka, który właśnie kończy 3 latka. Jest on ciężko chory i potrzebuje wsparcia. Wszystkie środki z zakupu pakietów startowych - 30zł, a także z licytacji, które odbędą się na mecie, zostaną przeznaczone na jego leczenie i rehabilitację.

Filipek urodził się z zespołem wad wrodzonych (niedrożny przełyk, niedrożny odbyt i skomplikowana wada serca). Jest po kilkunastu zabiegach na bloku operacyjnym i 8 bardzo poważnych operacjach. Pomimo przeciwności losu Filipek walczy i gdy tylko wychodzi ze szpitala cieszy się w 100 procentach każdym dniem. Jego rodzice, wraz z lekarzami, robią wszystko co w ich mocy, by zapewnić maluchowi normalne życie.

Jak, gdzie, kiedy?

Pakiety startowe można zakupić już teraz w poznańskim sklepie Bike Atelier (ul. Naramowicka 186), jak również w dniu imprezy.  Na licytacji będzie można zakupić m.in. kalendarz Lecha Poznań z autografami piłkarzy, płytę zespołu Lombard z podpisami, czy też osobisty trening personalny u znanej instruktorki fitness, Agaty Szyszki.

Przejazd rozpocznie się przy sklepie Bike Atelier, 17 grudnia, o godz. 11. Przy zamkniętym ruchu  drogowym, w eskorcie policji, świąteczny peleton przejedzie ulicą Szelągowską, Garbary, Stary Rynek, Paderewskiego, Plac Wolności, 27 Grudnia, Fredry, Roosevelta, Bukowską, Grunwaldzką, Bułgarską, Polska, Dąbrowskiego, Botaniczną oraz wzdłuż Jeziora Rusałka. Meta przejażdżki usytuowana będzie nad Jeziorem Strzeszyńskim. Zaplanowano tam konkursy, muzykę, ognisko z kiełbaskami oraz inne atrakcje. Cała trasa ma 22,3 kilometra i będzie pokonywana w spokojnym tempie.

W ramach pakietu każdy startujący otrzyma czapkę Gwiazdora, jednak organizatorzy zachęcają uczestników do tego, by ubrać  się w pełny, czerwony strój. Im bardziej kreatywnie i wesoło, tym lepiej. - W przeszłości uczestnicy tworzyli np. rydwan Gwiazdora napędzany rowerami. Na tego typu pomysły liczymy także w tym roku - tłumaczy Sebastian Laszewski.

Organizatorzy spodziewają się ok. 500 rowerzystów. 

Więcej szczegółów dotyczących imprezy można znaleźć na Facebooku oraz u organizatora: Sebastian Laszewski - tel. 606122561.