Hubertusowe Zawody Konne

W miniony weekend w hali Hipodromu Wola blisko 300 par wzięło udział w Hubertusowych zawodach konnych. Memoriał Andrzeja Kramera wygrała Daria Kobiernik z Zielonogórskiego Klubu Jeździeckiego. W sobotę w Halowym Derby Poznania triumfował natomiast Wiktor Szała z KJ Agro-Handel Śrem.

.
Fot. Asia Bręklewicz

W memoriałowym Grand Prix (pula nagród 13 000 PLN) wystartowało aż 50 par, a do rozgrywki dostało się 11 z nich. Po dwa konie do finałowego barażu wprowadzili: Martin Rozynek, Sławomir Andruchów i Daria Kobiernik. To właśnie ta jedyna amazonka, którą zobaczyliśmy w rozgrywce, nie tylko wygrała cały konkurs na 6-letnim Ogano's Boy Z, ale też zajęła trzecie miejsce na doświadczonym, 11-letnim Winchesterze. Drugie miejsce zajął Martin Rozynek na klaczy Courage 140.

W sobotni wieczór sporo emocji przyniósł konkurs - Halowe Derby Poznania.

Jak ocenili jeźdźcy, w tym WKKW-iści, parkuro-kros okazał się najtrudniejszy w 6-letniej historii tych zawodów. Problemy sprawiały zwłaszcza wąskie fronty przeszkód terenowych. Dużą niespodziankę sprawił skoczek Wiktor Szała, który na wałachu Le Corbusier jechał jako ostatni. W pełni skoncentrowany pokonał parkur bezbłędnie, co przesądziło o zwycięstwie. Drugie miejsce zajęła Daria Kobiernik na Ideal Girl, która ma spore doświadczenie w WKKW. Trzeci był Tomasz Gogołek na Continia.

Jeszcze w tym roku, dzięki gościnność CWJ Hipodrom Wola, KS Jumping Events zorganizuje kolejne dwie halowe imprezy jeździeckie. W soboty 24 listopada i 8 grudnia będą to zawody w skokach z konkursami od 55 do 120 cm w tym kolejne etapy cyklu Grand Prix Amatorów 2018/19.