III Gala Sportów Walki już za nami.

W piątkowy wieczór (12 czerwca) na poznańskiej hali AWF-u po raz trzeci mieliśmy okazję oglądać w akcji zawodowych wojowników biorących udział w trzeciej gali z cyklu X Fights Series.

. - grafika artykułu
Plakat zawodów

Po raz kolejny byliśmy świadkami ciekawych, emocjonujących i stojących na wysokim poziomie pojedynków oraz wspaniałego widowiska, które przygotowali organizatorzy.

Podczas gali odbyło się 8 pojedynków stoczonych w formułach K-1, Muay Thai oraz MMA. Na trybunach zasiadło ponad 800 osób, którzy głośno dopingowali zawodników.

Pas zawodowego Mistrza Polski K-1 w kategorii do 66 kg obronił Piotr Kobylański, który pokonał Daniela Adamczyka.

Puchar Rektora AWF Poznań zdobył Jędrzej Kubski, który pokonał w swojej walce zawodnika z Litwy Edvardasa Norkeliunasa.

W walce finałowej w kategorii do 77 kg (MMA) pięści skrzyżowali Marek Chwalibogowski (Katowice) oraz Borys Mańkowski (Poznań). Po zaciekłej walce tryumfatorem został decyzją sędziów 3:0 zawodnik z Poznania.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz organizatorom, którzy stworzyli niezapomniane widowisko i z niecierpliwością czekamy na kolejną galę.