III miejsce florecisty AZS AWF Poznań w pucharze Niemiec w Burgsteinfurt!

W sobotę 15 listopada 2014r zawodnicy sekcji Szermierczej AZS AWF Poznań wystartowali w Pucharze Niemiec seniorów w Burgsteinfurt. W zawodach wzięło udział 102 zawodników.

zawodnicy na podium w trakcie dekoracji - grafika artykułu
na zdj. Szymon Kozłowski AZS AWF Poznań

Po zaciętych pojedynkach świetnie zaprezentował się podopieczny tr. Włodzimierza Węcławka Szymon Kozłowski, który stanął na najniższym stopniu podium obok  Sebastiana Bachmanna (jeden z najlepszych niemieckich florecistów). Bartosz Cegielski po przegranej w 1/16 finału (z Bachmannem)  zakończył turniej na miejscu 13. Bardzo blisko awansu do 16 najlepszych zawodników był Mikołaj Basiński, który prowadził walkę z Niemcem Raisch Andrej 7:1, 12:7, niestety końcówka należała do Niemca i walka zakończyła się wynikiem 13:15. Ostatecznie Mikołaj zajął 32 miejsce. W zawodach wystartowali ponadto Patryk Kolak (46 miejsce) i Oskar Metza (50 miejsce). Turniej niespodziewanie wygrał Uftring Niklas, który pokonał w finale Brauna Mariusza 15:14.