Jubileusz BBL - biegają razem już 10 lat!

To będzie wyjątkowy sezon dla akcji BiegamBoLubię. Kiedy w 2009 roku startowały treningi, można było przyjść na stadiony w czterech miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Bielsko-Białej. Po upływie dekady akcja treningowa dla amatorów zyskała ogólnopolski wymiar, bowiem ćwiczyć będziemy w aż 100 lokalizacjach!

.
BiegamBoLubię

BiegamBoLubię to w tej chwili rozpoznawalna sportowa marka, którą napędzacie Wy, biegacze amatorzy. Co tydzień od 1 kwietnia do 11 listopada na stadionach całego kraju odbywają się zajęcia, na których zgłębiacie tajniki zdrowego, bezpiecznego i efektywnego treningu pod okiem profesjonalnych trenerów, których w tym sezonie będzie aż 198!

Co roku podczas 33 tygodni trwania naszej akcji, na stadionach całej Polski trenuje średnio aż 45 000 uczestników! W tym sezonie przeprowadzonych będzie aż 330 treningów, a organizatorzy liczą, że roczna średnia zostanie mocno poprawiona dzięki Waszemu uczestnictwu! BBL to nie tylko treningi, to także ogólnopolskie akcje, testy i zawody. W historii organizatorzy przeprowadzili sprawdziany w biegu na 100 oraz 1000 metrów a także Test Coopera, czyli bieg na 12 minut, podczas których należało przebiec jak najdłuższy dystans. Oprócz tego od 7 lat (w tym sezonie 7. edycja) rozgrywane są Mistrzostwa Polski BiegamBoLubię podczas Wałeckiego Festiwalu Biegowego. Przeprowadzono także spotkania BiegamBoLubię Nocą oraz zawody Grand Prix jak BiegamBoLubię Lasy, BiegamBoLubię Polską Wieś. Ponadto angażują się w liczne akcje charytatywne BiegamBoLubię Pomagać.

Gdzie i kiedy można się z nami spotkać?

Wystarczy wejść na stronę biegambolubię.com.pl oraz sprawdzić na Biegowej Mapie Polski, gdzie w Twojej okolicy odbywają się zajęcia. Znajdziecie tam informację o prowadzącym je trenerze, miejscu, dniu i godzinie cotygodniowego spotkania. Treningi są otwarte i darmowe. Może na nie uczęszczać zarówno biegacz zaawansowany, początkujący oraz taki, który dopiero chciałby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Stadion, oczy wykwalifikowanego trenera oraz ćwiczenia dostosowane do aktualnych możliwości.