Już w najbliższą niedzielę Tropem Wilczym. Bieg "Pamięci Żołnierzy Wyklętych"

W 2011 roku, dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym - Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" - ku czci polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego.

Już w najbliższą niedzielę 4 marca nad jeziorem Malta w Poznaniu odbędzie się projekt "Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych", której pomysłodawcą jest Fundacja Wolność i Demokracja, a organizatorem lokalnym - "Maratończyk" Maciej Łucyk.

.
Tropem Wilczym. Bieg "Pamięci Żołnierzy Wyklętych"

Celem imprezy jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944 - 1963 w obrębie przedwojennych granic RP - tzw. Żołnierzom Wyklętym, poszerzanie wiedzy na temat Żołnierzy Wyklętych w Polsce i za granicą oraz promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, a w szczególności popularyzacja idei biegania.

Uczestnicy będą mogli pościgać się na kilku dystansach:

- rodzinny, który wynosi 1963 metry i wskazuje na datę śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka "Lalka"

- dodatkowo odbędzie się bieg na dystansie 5,4km i 10,8km oraz

Biegać będą także dzieci, które wystartują na dystansach od 200 do 1000m.

Na liście startowej jest już ponad 860 nazwisk, a limit wynosi 1000 uczestników.

Opłata startowa za udział w Biegu 1963m, 5,4km oraz 10,8km wynosi 39 zł do wtorku.
27 lutego 2018 r. (Rejestracja elektroniczna tylko do 27 lutego, zapisy przyjmowane będą również w Biurze zawodów w dniach: 2 marca w godz. 16-19, 3 marca w godz. 10-18 i 4 marca w godz. 8-9).

W skład pakietu startowego wchodzi: koszulka, torba, materiały promocyjne, numer startowy, a po ukończeniu biegu pamiątkowy medal, napój oraz posiłek regeneracyjny.