Już w piątek niezwykła lekcja WF-u

To będzie niezwykła lekcja wychowania fizycznego, bo tylko dla dziewcząt i z udziałem największych mistrzyń sportu. Ponad 500 uczennic weźmie udział 12 października w Poznaniu w kolejnej odsłonie akcji "Mistrzynie w szkołach" prowadzonej przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

Mistrzynie w szkołach fot. Paweł Skraba
Mistrzynie w szkołach fot. Paweł Skraba

Do Poznania na zaproszenie mistrzyni olimpijskiej i mistrzyni świata w pływaniu przyjadą medalistki olimpijskie - pięcioboistka Oktawia Nowacka i wioślarka Julia Michalska - a także lekkoatletka Justyna Święty-Ersetic, pływaczka Alicja Tchórz oraz była bokserka i kick-bokserka Iwona Guzowska.

- Nie każda z uczestniczek będzie mistrzynią w sporcie, natomiast każda z nich poprzez cechy ze sportu może być mistrzynią życia. Nie mamy wątpliwości, że by zostać mistrzem życia trzeba dbać także o rozwój fizyczny, bo w czasie uprawiania sportu wypracowuje się cechy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania, jak determinacja, czy konsekwencja. Naszym głównym celem jest więc przekonanie dziewcząt do lekcji wf i do zdrowego trybu życia - mówi Otylia Jędrzejczak.

W zajęciach udział wezmą uczennice z klas VII, gimnazjów i liceów, bo właśnie w tym wieku notuje się u dziewcząt największą absencję na lekcjach wychowania fizycznego. - Chcemy im pokazać mistrzynie sportu i na naszym przykładzie pokazać, że sport i aktywność ruchowa ma kolosalny wpływ na poziom szczęścia - dodaje Jędrzejczak.

W czasie kilkugodzinnego spotkania uczestniczki wraz z mistrzyniami sportu ćwiczyć będą pod okiem wykwalifikowanych trenerów personalnych. Po zajęciach fizycznych uczennice będą miały możliwość spotkania i rozmów z Otylią Jędrzejczak i zaproszonymi przez nich wybitnymi sportsmenkami. Otrzymają również atrakcyjne pakiety startowe, a dla szkół zgłaszających uczestniczki przygotowano sprzęt sportowy.

Bez wątpienia udział w akcji wyjątkowych kobiet, największych gwiazd sportu, może zachęcić dziewczęta do aktywności fizycznej. W Poznaniu uczennice poznają zarówno byłe gwiazdy sportu, jak Otylia Jędrzejczak, czy Iwowa Guzowska, jak i obecne mistrzynie, choćby specjalistkę od biegu na 400 metrów Justynę Święty-Ersetic, która w sierpniu tego roku we wspaniałym stylu zdobyła dwa złote medale Mistrzostw Europy w Berlinie.

Spotkanie odbędzie się w pawilonie trzecim Międzynarodowych Targów Poznańskich przy ul. Głogowskiej 14 i rozpocznie się o godz. 10:00. Poznański odcinek "Mistrzyń w szkołach" będzie rekordowy spośród tegorocznych - wcześniej spotkania z tego cyklu odbyły się w Grębocinie koło Torunia i Sosnowcu - bo w zajęciach weźmie udział ponad pięćset dziewczynek. Projekt "Mistrzynie w szkołach" jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.