Kaczor i Naja potwierdzili wysoką formę podczas 2. Pucharu Polski w kajakarstwie

Deszcz i niska temperatura powietrza towarzyszyła zawodnikom, którzy w niedzielę 12 maja wystartowali w drugim dniu rozgrywanego na torze regatowym Malta w Poznaniu 2. Pucharu Polski - Regat Eliminacyjnych Seniorów. Do stolicy Wielkopolski przyjechali najlepsi polscy kajakarze, dla których był to ostatni sprawdzian przed zbliżającym się dużymi krokami również w Poznaniu Pucharem Świata (23-26 maja).

.
2. Puchar Polski w kajakarstwie, zdj. Patrycja Langner

Podczas weekendu na poznańskim torze odbyły się również Regaty Eliminacyjne w Parakajakarstwie oraz Ogólnopolskie Regaty Kajakowe juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza (polski kajakarz, brązowy medalista Igrzysk Olimpijski z Monachium, trzykrotny olimpijczyk  - 1964, 1968, 1972, wielokrotny mistrz Polski i sędzia klasy międzynarodowej.

Bardzo pewnie po zwycięstwo w konkurencji C1 1000m popłynął Tomasz Kaczor, który o ponad 4 sekundy zwyciężył m.in. z Marcinem Grzybowskim i ponad 5 sekund z Michałem Kudłą. W sesji popołudniowej zawodnik poznańskiej Warty zwyciężył również na dystansie 500m. Wysoką formę potwierdziła również Karolina Naja, która po wczorajszym zwycięstwie w K1 200m nad Martą Walczykiewicz dziś również pokazała swoją dominację
w kobiecych kajakach w K1 500m. Zwycięzcy drugiego dnia zawodów 2. Pucharu Polski:

K1 500m - Karolina Naja (AZS-AWF Gorzów Wielkopolski)

C1 1000m - Tomasz Kaczor (Warta Poznań)

K1 1000m - Justyna Iskrzycka (AZS-AWF Katowice)

K1 1000m - Przemysław Korsak (G'Power Gorzów Wielkopolski)

C1 500m - Magda Stanny (Warta Poznań)

C1 500m - Tomasz Kaczor (Warta Poznań)

K1 500m juniorów - Jakub Stepun (AZS-AWF Poznań)

Zwycięzcy finałów Regat Eliminacyjnych w Parakajakarstwie

KL1 200m - Mateusz Surwiło (Start Zielona Góra)

VL3 200m - Tomarz Moździerski (OTK Opole)

KL2 200m - Katarzyna Sobczak (Start Wrocław)

VL2 200m - Jakub Tokarz (Start Wrocław)

Zwycięzcy Ogólnopolskich Regat Kajakowych juniorów i młodzików im. Rafała Piszcza:

K1 500m dzieci - Wiktoria Loba (Posnania Poznań)

C1 500m dzieci - Alex Wilga (Warta Poznań)

C4 viking 200m - Amelia Sołtyńska/ Zuzanna Kinast/ Mateusz Pietrowiak/ Jakub Stankiewicz (Posnania Poznań)

K1 500m dzieci - Mateusz Nieborak (Zryw Wolsztyn)

C1 500m dzieci - Amelia Sołtyńska (Posnania Poznań)

K1 500m młodzików - Kasper Lewandowski (Stomil Poznań)

C1 500m młodziczek - Patrycja Szymańska (Warta Poznań)

K1 500m juniorów mł. - Jarosław Kajdanek (Energetyk Poznań)

C1 500 młodzików - Mateusz Wojkiewicz (Warta Poznań)

K1 500m juniorek - Weronika Waligóra (AZS-AWF Poznań)

C1 500m juniorek mł. Luiza Fechner (Posnania Poznań)

K1 500m młodziczek - Marta Romek (Victoria Wałcz)

C1 500m juniorek - Weronika Wiśniewska (AZS-AWF Poznań)

K1 500m juniorek mł. - Lena Kosmaczewska (AZS-AWF Poznań)

C1 500m juniorów mł. - Piotr Kujawa (AZS-AWF Poznań)

C1 500m juniorów - Bartosz Masłowski (AZS-AWF Poznań)

Wyniki

Wyniki Pucharu Polski

Wyniki Memoriał Rafała Piszcza

Impreza dofinansowana ze środków budżetu Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania