Kolejne sukcesy zawodników KS Sobieski Poznań

Po raz kolejny nie zawiedli zawodnicy KS Sobieski Poznań. Po niedawnym sukcesie Gerarda Kurniczaka, który został Mistrzem Świata czas na przedstawienie osiągnięć młodszych adeptów zapasów oraz zawodników sumo.

KS Sobieski - grafika artykułu
KS Sobieski

Na rozgrywanych w Ropczycach Mistrzostwach Polski Kadetów i Kadetek w Sumo  Ada Adaszek zdobyła brązowy medal w kat. +65 kg, przegrywając w półfinale z późniejszą mistrzynią. W kategorii do 55 kg również brąz wywalczyła Amanda Nowak. Wicemistrzem Polski w kategorii 65 kg został Jakub Pietrzyk.

Równie udanie zakończył się wyjazd najmłodszych zawodniczek KS Sobieski Poznań na  Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Zapasach Kobiet do Stargardu. Mistrzynią Polski została Maja Kmiecik w kat 30 kg a trzecie miejsca zajęły

Maria Karaszewska kat 37 kg, Maja Wejhan kat 35 kg, Januchta Milena kat 41 kg, Wiktoria Augustyniak kat 29 kg oraz Zuzana Simon kat 40 kg.