Kolejny CITY TRAIL za nami

Ostatnia sobota stycznia była dla poznańskich biegaczy okazją, by sprawdzić się na przełajowej, 5-kilometrowej trasie CITY TRAIL. Jezioro Rusałka, nad którym odbywają się zawody od rana skąpane było w gęstej mgle, a ścieżki wokół jeziora pokrywała solidna warstwa błota. Nie brakowało też lodu. Temperatura powyżej zera i brak wiatru dawały jednak szansę na osiągnięcie dobrych wyników, co potwierdzili zwycięzcy - Szymon Belgrau i Malwina Dymek.

CITY TRIAL
CITY TRIAL

Szymon Belgrau ma na koncie już trzy zwycięstwa w trwającej edycji CITY TRAIL w Poznaniu.
Dzisiejszy wynik Szymona Belgraua to 15:40. Drugie miejsce zajął Bartosz Pawlak (15:44), a trzeci był Tomasz Zegarlicki (16:13).

Wśród kobiet zdecydowane zwycięstwo odniosła Malwina Dymek - druga zawodniczka grudniowej rywalizacji nad Rusałką. Biegaczka była zaskoczona wynikiem, jaki osiągnęła na mecie.

Czas Malwiny Dymek to 17:31. Drugą lokatę wywalczyła Jadwiga Wyrwińska (19:53), a trzecia była Katarzyna Kołaczkowska-Szcześniak (19:59).
Do mety dzisiejszego biegu dotarło 861 biegaczy. W klasyfikacji generalnej walka o wygraną zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn będzie toczyła się najprawdopodobniej do ostatniego biegu, co zapowiada niezwykle ciekawe zawody w lutym i marcu.

Tradycyjnie biegowi dla dorosłych towarzyszyły zawody dla dzieci i młodzieży. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział ponad 250 młodych sportowców.
Kolejne biegi serii CITY TRAIL w Poznaniu odbędą się 24 lutego i 24 marca. Uroczyste podsumowanie jest zaplanowane na kwiecień. Będzie to oddzielna impreza, w charakterze gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale dla biegaczy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi, a także nagrody dla najszybszych zawodników.