Kolejny cykl City Trail za nami

Szósty z biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Poznaniu w edycji 2018/2019 okazał się być najszybszym w sezonie. Wynik zwycięzcy - Krzysztofa Hadasa na 5-kilometrowej trasie nad Jeziorem Rusałka to 15:13. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Anna Wójcik (czas 17:24). Sobotni (2 marca) bieg był ostatnim w edycji 2018/2019. Przed biegaczami jeszcze uroczyste podsumowanie sezonu, które odbędzie się 19 marca.

fot. City Trail
fot. City Trail

Krzysztof Hadas (wicemistrz świata w duathlonie do lat 23) ma na koncie trzy wygrane biegi CITY TRAIL w zakończonej dzisiaj edycji. Oznacza to, że nie może zostać sklasyfikowany w "generalce", ponieważ warunek konieczny to udział w minimum czterech zawodach (z sześciu, jakie są organizowane w trakcie jednego sezonu).

W trzech biegach, w których Krzysztof nie startował (czyli we wrześniu, październiku i listopadzie) zwyciężał Łukasz Nowak, który pobiegł sześć razy, gromadząc poza wspomnianymi zwycięstwami trzy drugie miejsca, dzięki czemu odniósł triumf w klasyfikacji generalnej. Jego dzisiejszy czas to 15:23. Trzecie miejsce wywalczył tym razem Wiktor Maćkowiak (wynik 15:38).

Wśród kobiet najlepszą okazała się pochodząca ze Stalowej Woli, studiująca w Poznaniu - Anna Wójcik, która rywalizowała nad Rusałką już w listopadzie - wtedy zajmując trzecie miejsce. Dzisiejszy wynik Anny to 17:24. Drugą zawodniczką na mecie była dzisiaj Oliwia Wawrzyniak (17:54), a trzecie miejsce wywalczyła Alicja Radziej (19:05). W klasyfikacji generalnej zwyciężyła nieobecna dzisiaj Malwina Misjan - zdecydowanie najszybsza w tym sezonie zawodniczka, autorka rekordu trasy (16:53).

W biegu głównym uczestniczyło 708 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 246 młodych sportowców.

Zakończenie części sportowej cyklu to nie koniec edycji. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 19 marca w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego. Początek o godz. 18:00 (część poświęcona biegom dzieci i młodzieży), część dotycząca zawodów dla dorosłych - od godz. 19:00).