Konferencja prasowa Poznań Cup 2017

30 sierpnia na obiekcie POSiR przy ul. Chwiałkowskiego odbyła się konferencja prasowa poświęcona Poznań Cup 2017. Jest to turniej siatkarski, w którym w roli gospodarza wystąpi drużyna Enea Energetyk Poznań. Rywalami siatkarek z Poznania będą zespoły: Joker Świecie, KS Pałac Bydgoszcz oraz MKS Calisia Kalisz.

fot. Wydział Sportu UMP
fot. Wydział Sportu UMP

Poznań Cup 2017 to pierwsza edycja towrzyskiego turnieju, który rozgrywany jest w ramach przygotowań do sezonu 2017/2018. Poznań Cup rozgrywany będzie w systemie każdy z każdym do 3 wygranych setów. Inauguracja turnieju nastąpi w sobotę o godz. 10:00 meczem Joker Świecie - Enea Energetyk Poznań. Mecze rozgrywane będą w hali A POSiR przy ul. Chwiałkowskiego.

W konferencji prasowej wzięli udział: Robert Rakowski - Prezes Klubu, Ewa Bąk - Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania, Aleksandra Pasznik i Agnieszka Wołoszyn - nowe zawodniczki Energetyka oraz Marcin Patyk i Dominik Hajduj - I i II trener zespołu.

Podczas konferencji prezes klubu, trenerzy oraz zawodniczki wypowiedzieli się na temat celów na nadchodzący sezon i planów na rozwój zespołu. Z kolei Dyrektor Wydziału Sportu pani Ewa Bąk podkreśliła, że Miasto Poznań dofinansowuje nie tylko I-ligowy zespół Energetyka, ale także zajęcia dla młodzieży w wielu klubach siatkarskich.

Rozgrywki I ligi siatkówki kobiet w sezonie 2017/2018 zostaną zainagurowane 7 października. Poznański zespół zmierzy się na wyjeździe z drużyną z Wieliczki. Mecze u siebie Enea Energetyk będzie rozgrywać na hali B POSiR. Pierwsze spotkanie domowe poznańskie siatkarki rozegrają w 2. kolejce (14 października), a ich rywalem będzie zespół KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.