Konferencja prasowa Sekcji Hokeja na Trawie KS Warta Poznań

W środę 3 października br. w siedzibie KS Warty Poznań odbyła się konferencja prasowa sekcji Hokeja na Trawie KS Warta Poznań. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele drużyny oraz przedstawiciele Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania, który od wielu lat wspiera finansowo sekcję.

.
zdj. Elżbieta Skowron, Sportowy Poznań

Sekcja ma 95 lat (powstała w 1923 roku) i jest najstarszą istniejącą do dzisiaj sekcją tej gry sportowej w Polsce. Należy też do najbardziej utytułowanych, sięgnęła po 12 tytułów mistrza kraju na otwartych boiskach i 10 w hali. Znakiem firmowym warciarzy są międzynarodowe Gwiazdkowe Turnieje Halowe. Ich pomysłodawcą był w przeszłości zawodnik mistrzowskich drużyn, a od wielu lat kierownik Sekcji Hieronim Stawujak. W tych imprezach stawiało pierwsze kroki wielu późniejszych pierwszoligowców i reprezentantów Polski. Z tego grona wywodzi się m.in. najlepszy krajowy sędzia Marcin Grochal, który dwukrotnie prowadził mecze podczas igrzysk olimpijskich. Był też arbitrem w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy oraz w hokejowej Lidze Mistrzów.

W poprzednim sezonie zieloni zajęli miejsce w pierwszej szóstce. Teraz są czwarci w tabeli. W minioną niedzielę sprawili olbrzymią niespodziankę w regulaminowym czasie remisując z krajowym "dream teamem" Grunwaldem Poznań 2:2!

Tradycyjnie Warta opiera się na wychowankach. Ostatnio do pierwszego zespołu dołączyło kilku z nich. Zdarza się, że "zieloni" korzystają także czasami ze wsparcia doświadczonych zawodników, reprezentantów Polski. Takim był np. Paweł Sobczak bramkarz olimpijskiej ekipy biało-czerwonej w Sydney w 2000 roku. W bieżącym sezonie Wartę wzmocnił napastnik, eks-reprezentant i król strzelców I ligi Waldemar Rataj.