Konferencja przed pierwszym meczem Kozic Poznań

Dziś w Hali B POSiR odbyła się konferencja prasowa przed meczem inaugurującym sezon 2017/2018 poznańskiej drużyny hokeja na lodzie kobiet Kozice Poznań.

.
Kozice Poznań

Podczas konferencji trener Paweł Mateja mówił o planach na najbliższy sezon, który rozpocznie się już jutro wyjazdowym spotkaniem z KS 1906 Cracovia. Podkreślił również, że drużyna może się rozwijać dzięki wsparciu finansowemu ze środków Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Wiceprezes PTH Michał Sieradzki powiedział, że chodź sztab szkoleniowy przygląda się zawodniczkom z innych drużyn, które ewentualnie mogłyby dołączyć do poznańskiego zespołu to na dzień dzisiejszy możemy się pochwalić, że cała drużyna składa się z naszych wychowanek, wśród których można wymienić m.in. obecne na konferencji Wiktorię Pospieszną i Igę Schramm. Warto też dodać, że 4 poznańskie zawodniczki należą do Kadry Narodowej U18, której drugim trenerem jest Mateja.

Najbliższy dwumecz w Poznaniu Kozice rozegrają w dniach 7 - 8 października, a przeciwniczkami będą zawodniczki Podhale Nowy Targ.