Lotto Plaża Wolności Poznań 2018 - znamy już Akademickich Mistrzów Wielkopolski w siatkówce, rusza PGNiG Summer Superliga

Za nami pięć dni siatkarskich emocji na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018. W tym czasie wyłoniliśmy mistrzynie i mistrzów rozgrywek otwartych dla wszystkich i Turnieju Gwiazd. Odbyły się również Akademickie Mistrzostw Wielkopolski w siatkówce plażowej.

Medaliści Akademickich Mistrzostw Wielkopolski
Medaliści Akademickich Mistrzostw Wielkopolski

Do rywalizacji w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski Kobiet zgłosiło się dziewiętnaście par z dziewięciu wielkopolskich. Zwyciężyły Magdalena Pater i Justyna Kozłowska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

W kategorii męskiej wystąpiło aż dwadzieścia siedem drużyn. Zdecydowanymi faworytami imprezy byli Marcin Szczechowicz i Kamil Radzikowski z Uniwersytetu Przyrodniczego, którzy bronili tytułu sprzed roku. I to właśnie oni zostali Akademickimi Mistrzami Wielkopolski 2018.

Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski zamknęły pięć dni Lotto Plaży Wolności Poznań 2018, poświęconych siatkówce plażowej. Teraz strefa boisk zostanie przebudowana na potrzeby piaskowej piłki ręcznej. Rozgrywki PGNiG Summer Superligi odbędą się w dniach 17 - 19 maja.

Następnie 19 i 20 maja na Placu Wolności odbędą się wydarzenia związane z piłką nożną plażową. Zawody młodzieżowe, mecz gwiazd i dwa mecze pomiędzy reprezentacjami Polski i Czech czekają na kibiców w centrum miasta.

Pełen program Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 na stronie - http://feniksplay.pl/index.php/program-imprezy.html

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 jest bezpłatny.