Mecz o play-ff rozgrywek PWPW KLZ

Mecz o play-ff rozgrywek PWPW KLZ pomiędzy poznańskimi wojami, a zgiersko - radomskimi gladiatorami zapaśniczej maty, to zapaśnicza uczta dla sympatyków sportów walki. Przed meczem nastroje w poznańskiej ekipie były bardzo bojowe, chociaż matematyczne wyliczenia nie skłaniały do optymizmu. Obie drużyny z sześcioma punktami, jednakże zdecydowanie lepszy bilans za punkty meczowe na korzyść ekipy gości (+22). Gospodarze (+2). Właśnie ten bilans za punkty, tzw. meczowe (stosunek -wygrane-przegrane), spędzał sen z oczu poznańskiej drużynie. Nawet zwycięstwo w meczu, nie zapewniało poznaniakom, awansu do fazy play-off. Mimo tych niezbyt optymistycznych wyliczeń, poznańska drużyna przystąpiła do meczu mocno zmotywowana i żądna rewanżu za porażkę w pierwszej fazie rundy zasadniczej.

.
zdj. KS Sobieski Poznań

Poznańscy wojowie już na początku meczu zderzyli się ze ścianą zgiersko-radomskiej zapaśniczej mocy. Cztery pierwsze pojedynki na korzyść zgiersko -radomskich "Orłów". Zwyciężają swoje walki : Roksana Zasina (53 kg), Gor Ogannesyan (65 kg), Przemysław Piątek (59 kg) i Taybe Yusein (63 kg). Szczególnie podobały się, niepokonana w PWPW KLZ, Roksana Zasina oraz pewna i zdecydowana w ataku, Taybe Yusein. Gospodarze swoje pierwsze punkty za zwycięska walkę zdobywają w kategorii wagowej do 86 kg. Michał Bielawski pokonuje Marcina Majkę. Warto odnotować, że Michał Bielawski zdobył dodatkowy punkt, był bowiem Jokerem w ekipie gospodarzy.

Drużyna WZS WKS Grunwald - KS Sobieski Poznań, jeszcze dwukrotnie cieszyła się z wygranych walk. Stało się to za sprawą Roberta Barana (125kg) i Tadeusza Michalika (98kg). Tadeusz Michalik pokonał mocnego Ormianina - Karena Abgariana - 10:0. Michalik kontrolował przebieg walki, pewnie czuł się w parterze i mocno pracował w stójce. Za swoja walkę uzyskał tytuł MVP meczu. To ostatnia dobra wiadomość dla sympatyków poznańskich wojów. Poznaniacy przegrali mecz i muszą zapomnieć o rozgrywkach play off. Boruta -Olimpijczyk Zgierz & Radom pokazał siłę. Determinacja i pewność zapaśniczych gwiazd drużyny "Orłów" pozwala sądzić, że w ostatnim meczu w rozgrywkach grupowych z LOTTO Zapasy Bydgoszcz , przypieczętują swój awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Kibice w poznańskiej hali KS Sobieski dostali mikołajkowy prezent. Otrzymali go, od zawodników obu drużyn. Otrzymali sporą dawkę zapasów na najwyższym światowym poziomie.

MVP : TADEUSZ MICHALIK

WZS WKS Grunwald - KS Sobieski Poznań - Boruta - Olimpijczyk Wrestling Tean Zgierz& Radom 12:21

53 kg - WERONIKA SIKORA - ROKSANA ZASINA 0:4

65 kg - KAMIL KOSTRUBIEC - GOR OGANNESYAN 0:4

59 kg - SEBATIAN NOWICKI - PRZEMYSŁAW PIĄTEK 0:4

63 kg - KATARZYNA KRAWCZYK - TAYBE YUSEIN 0:4

86 kg - MICHAŁ BIELAWSKI - MARCIN MAJKA 4:1

75 kg - MATEUSZ UŁASEWICZ - ARKADIUSZ KUŁYNYCZ 1:3

75kg - AGNIESZKA WIESZCZEK-KORDUS - SOFIYA GEORGIEVA 1:1

125 kg - ROBERT BARAN - MATEUSZ FILIPCZAK 3:0

98 kg - TADEUSZ MICHALIK - KAREN ABGARIAN 3:0