Medale Mistrzostw Polski poznańskich pistoleciarzy DWORU Grunwaldzkiego

W ostatnich tygodniach worek medali Mistrzostw Polski dla Poznania nazbierali zawodnicy Strzeleckiego Klubu Sportowego "DWÓR Grunwaldzki".

Dwór Grunwaldzki

Najpierw podczas Mistrzostw Polski Juniorów odbywających się na strzelnicy w Ustce, Dominika BORSUK zdobyła brązowy medal w konkurencji Pistolet pneumatyczny. W finale tej konkurencji była również druga "dworzanka": Alicja Wiernicka, która zajęła 6. miejsce.

Następnie w trackie zakończonych właśnie w Bydgoszczy Młodzieżowych Mistrzostw Polski, aż dwa medale zdobyła aktualna Vice Mistrzyni Polski seniorek: Julita Borek. Srebrny w konkurencji Pistolet sportowy 30+30, oraz brązowy w konkurencji Pistolet pneumatyczny 60. Warto dodać, że Julita była jedyną zawodniczką stającą dwa razy na podium w pistoletowych konkurencjach indywidualnych tych zawodów.

Na koniec, w równolegle odbywających się w Bydgoszczy Mistrzostwach Polski Młodzików: Stanisław Kozłowski zdobył brązowy medal w konkurencji Pistolet pneumatyczny 40, a Jakub Ćwikła zajął 4. miejsce w konkurencji Pistolet szybkostrzelny.

Dodając do powyższych, zdobyty przez Julitę Borek w styczniu, medal seniorskich MP, oraz wiele miejsc na podium zawodów z serii Pucharu Polski, można stwierdzić, że to najlepszy jak dotąd rok w wydaniu zawodników uprawiających strzelectwo w Poznaniu przy Grunwaldzkiej 3.

Sekcja Młodzieżowa Strzeleckiego Klubu Sportowego ,,Dwór Grunwaldzki'', prowadzi nieustanny nabór. Chętnych w wieku od 12/13 roku życia zapraszamy do kontaktu: 515-710-608