Medaliści Letniej Uniwersjady w Tajpej powalczą w Poznaniu

Medaliści 29. Letniej Uniwersjady w Tajpej i aktualni medaliści Mistrzostw Polski znaleźli się na listach startowych Akademickich Mistrzostw Polski w szermierce, które odbędą się w sobotę w Poznaniu.

fot. Łukasz Woźny
fot. Łukasz Woźny

W turniejach floretu, szabli i szpady udział wezmą 132 zawodniczki i zawodnicy z 32 uczelni wyższych. Zawodnicy rywalizować będą od godz. 11 w hali sportowej Uniwersytetu Adama Mickiewicza przy ul. Zagajnikowej 9 w Poznaniu.

Impreza po raz pierwszy w historii zaliczana będzie do punktacji generalnej cyklu Akademickich Mistrzostw Polski. Wprawdzie szermierze rywalizowali w Poznaniu już przed rokiem, ale ich wyniki nie były wliczane do klasyfikacji. W tym roku poznański turniej będzie dla wielu zawodników próbą generalną przed Mistrzostwami Polski, które odbędą się 18 maja.

Na listach startowych znalazło się sporo znanych nazwisk. Wśród szpadzistek rywalizować będą m.in. podwójna - srebrna i brązowa - medalistka uniwersjady w Tajpej Kamila Pytka, Martyna Swatowska, która przywiozła z Tajwanu brązowy medal w drużynie, oraz brązowa medalistka ostatnich Mistrzostw Polski Anna Mroszczak. W turnieju florecistek wystartuje brązowa drużynowa medalistka z Tajpej Julia Chrzanowska, a wśród szpadzistów pokaże się trzeci zawodnik ostatnich Mistrzostw Polski Maciej Bielec.

Głównymi organizatorami AMP w szermierce są KU AZS UAM Poznań oraz Szkoła Wychowania Fizycznego i Sportu UAM Poznań.
Organizację imprezy współfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym jest Grupa LOTOS S.A.

Poznańską imprezę wsparły Urząd Miasta Poznania i Dom Wydawniczy REBIS.

Więcej informacji